Action stawia na Śląsk

Od początku swojej działalności w naszym kraju firma otworzyła na Śląsku 29 sklepów.

Na zdjęciu sklep sieci w Warszawie

Action widzi duży potencjał w regionie, dlatego 2 i 9 września uruchomił kolejne dwa markety na Śląsku: w Tychach i Gliwicach. Drugi sklep Action w Tychach zajmuje powierzchnię prawie 940 mkw. i znajduje się na parterze nowej części centrum handlowego Gemini Park. Wygodne zakupy zapewnia również nowy sklep Action w Gliwicach, który mieści się na parterze parku handlowego Arena i zajmuje powierzchnię 890 mkw.

- Otwarcie kolejnych sklepów w najważniejszych miastach Konurbacji Górnośląskiej to dla nas naturalny krok w rozwoju sieci Action. To właśnie na terenie województwa śląskiego, w Katowicach, działa centrala polskiego oddziału firmy. Pracujemy również nad uruchomieniem w pobliżu Tych i Bierunia drugiego centrum dystrybucyjnego w Polsce, co umocni pozycję Action na południu Polski i przyczyni się do dalszej ekspansji marki w kraju - mówi Sławomir Nitek, dyrektor generalny, Action Polska.

W Katowicach od czterech lat funkcjonuje główne biuro Action Polska. Miasto stało się centrum decyzyjnym firmy, co ułatwiło rozbudowę sieci sklepów nie tylko w Aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej, ale też w innych województwach. Pierwszy market w regionie został otwarty w 2018 roku w Częstochowie. Później przyszedł czas na Dąbrowę Górniczą, Rybnik, Bytom oraz pierwszy sklep w Gliwicach. Teraz marka obecna jest w największych miastach Aglomeracji Śląskiej: łącznie w 29 lokalizacjach na terenie województwa ze 135 działających w Polsce.

Ponadto Action przygotowuje się do otwarcia nowego centrum dystrybucyjnego, które zlokalizowane będzie na granicy Tych i Bierunia. Aktualnie trwają prace wykończeniowe zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Przekazanie centrum przez wykonawcę jest planowane na koniec września. Wtedy rozpoczną się pierwsze testy operacyjne m.in. w zakresie IT. Następnie centrum dystrybucyjne zostanie wypełnione pierwszymi artykułami z asortymentu Action.  

- Ulokowaliśmy centrum dystrybucyjne na granicy  Tych i Bierunia, ponieważ zapewnia nam to dostęp do świetnej infrastruktury komunikacyjnej oraz znajduje się niedaleko centrali naszej firmy w Katowicach. Dostawy do sklepów Action będziemy sukcesywnie realizować w ciągu kolejnych miesięcy - informuje Sławomir Nitek.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.