Ruch niespodziewanie zrywa umowę z Żabką

Chodzi o dostawę prasy. Dotyczy to ok. 2 tys. sklepów sieci. Pozostałe ponad 5 tys. Żabek obsługują inni kolporterzy. Operator szuka teraz na cito nowego dystrybutora.

Według ustaleń „Presserwisu” zarząd Ruchu postanowił niespodziewanie zakończyć dystrybucję prasy do sieci Żabka, bowiem dostrzegł jej nieopłacalność.

„W części sieci sklepów spożywczych Żabka obsługiwanych dotychczas przez Ruch SA, na skutek zerwania przez dystrybutora (będącego własnością Orlen SA) współpracy z tą siecią, z dnia na dzień zniknęły z półek wszystkie tytuły prasowe, w tym również „Polityka” i pozostałe pisma naszego wydawnictwa. Ruch SA nie poinformował nas o wycofaniu się z dystrybucji w tej sieci, jak również usunął tytuły ze sklepów w trakcie sprzedaży. Niestety, proces przejmowania obsługi części sklepów Żabka przez innych dystrybutorów prasy może potrwać nawet do października” – poinformowała wczoraj swoich czytelników „Polityka” na swojej stronie internetowej.

W związku z zerwaniem umowy w sklepach sieci nie ma teraz prasy. Dotyczy to ok. 2 tys. sklepów. Pozostałe ponad 5 tys. obsługują inni kolporterzy.

- W związku z zakończoną współpracą z dostawcą prasy Ruch SA w wybranych sklepach Żabka nastąpiło chwilowe ograniczenie dostępności niektórych tytułów. Staramy się, aby proces zmiany dystrybutora przebiegał jak najszybciej i zapewniamy, że wszystkie dotychczasowe tytuły będą dostępne w całej sieci. Przepraszamy klientów za niedogodności - taki komentarz dostaliśmy z biura prasowego spółki Żabka Polska. Niestety, nie uzyskaliśmy odpowiedzi czy spółka podejmie jakieś kroki prawne w stosunku do Ruchu.

Warto dodać, że umowę z Żabką Ruch podpisał, kiedy trwało postępowanie układowe z wierzycielami (zaczęło się w 2018 r.). Podobno działanie to było korzystne dla wizerunku Ruchu w oczach wydawców, ale nie przynosiło realnych korzyści. Postępowanie układowe zakończyło się w październiku 2020 r., a miesiąc później PKN Orlen przejął spółkę.

 

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.