Pokazywane w serwisie treści mają charakter informacji o produktach dostępnych na rynku a nie ich reklamy w rozumieniu Ustawy o wychowaniu w trzeźwości (Dz. U. 2012 poz. 1356). Oświadczam, że mam ukończone 18 lat i chcę zobaczyć pełną wersję artykułu.
Tak, pokaż artykuł Nie wyrażam zgody

Kondrat Wina Wybrane z dobrymi wynikamiii

Firma w pierwszym półroczu 2021 roku zanotowała wzrost sprzedaży o 21% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

I podaje, że konsumenci najchętniej wybierali wina za ok. 50 zł i droższe. Sprzedaż win do 30 zł w pierwszym półroczu spadła o 10%.

- W pierwszym półroczu 2021 odnotowaliśmy wzrost sprzedaży win w cenie 50-100 zł o 11,5%, a o ponad 27% win w przedziale cenowym powyżej 100 zł, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Coraz większą popularnością cieszą się wina różowe, których sprzedaż wzrosła o 34%. Wraz ze znoszeniem obostrzeń dotyczących hoteli i lokali gastronomicznych powróciła również sprzedaż w kanale hurtowym i B2B. W porównaniu do okresu styczeń-czerwiec 2020 odnotowaliśmy 18% wzrost sprzedaży w hurcie i 175% wzrost sprzedaży w B2B. Sprzedaż detaliczna wzrosła o 23% - podsumowuje Anna Sułek, dyrektor zarządzająca Kondrat Wina Wybrane.

Wina wytrawne zarówno w ujęciu ilościowym jak i wartościowym od wielu lat mają największe powodzenie wśród klientów Kondrat Wina Wybrane. W pierwszym półroczu 2021 odpowiadały za 86% całej sprzedaży. Kolejne miejsca zajmują wina półwytrawne (ok. 6% w ujęciu ilościowy i wartościowym), półsłodkie (udział ilościowy ok. 6% i wartościowy ok. 4,6%). Ostatnie miejsce w zestawieniu zajmują tradycyjnie wina słodkie.

- Największą popularnością wśród win białych cieszą się szczepy sauvignon blanc, macabeo, pinot grigio, viognier i chardonnay. Nasi klienci preferują wina białe o intensywnych, cytrusowych nutach, z niską lub umiarkowaną kwasowością. Wśród win czerwonych od lat najpopularniejsze szczepy to primitivo, tempranillo, cabernet sauvignon, malbec i syrah. Nasi klienci preferują wina pełne, słoneczne, o intensywnych aromatach czerwonych owoców - wymienia Mikołaj Kondrat, prezes Kondrat Wina Wybrane.

Ważną pozycję w ofercie Kondrat Wina Wybrane zajmują wina musujące. W pierwszym półroczu ich sprzedaż wzrosła o 5,7%. Prym wiodą cava oraz prosecco, na co ma przede wszystkim wpływ ich przystępna cena. Coraz częściej klienci kupują też polskie pet-naty, czyli wina musujące wytwarzane tzw. metodą pradawną, gdzie wino butelkowane jest tuż przed zakończeniem pierwszej fermentacji, a osad drożdżowy nie jest usuwany w przeciwieństwie do metody tradycyjnej.

Wśród win polskich największy udział w sprzedaży, w ujęciu ilościowym mają wina białe (84%), kolejne są wina różowe (8,7%) a ostatnie wina czerwone 7,3%.

- Warunki klimatyczne w Polsce są bardziej przyjazne dla uprawy białych szczepów, stąd większa różnorodność i wyższa jakość tych win. Najpopularniejsze są wina na bazie szczepu solaris, który jest powszechnie spotykany w większości polskich winnic. Jest to szczep, który charakteryzuje się dużą odpornością na choroby grzybiczne oraz niskie temperatury. Zwykle daje wina lekkie i uniwersalne, o średnio intensywnych aromatach owoców cytrusowych, jabłek, brzoskwiń i nektarynek. Wina z Polski zyskują na popularności, dlatego sukcesywnie rozszerzamy naszą ofertę o nowe winnice - dodaje Mikołaj Kondrat.

- Nasz projekt enoturystyczny „Misja Wino” po rocznej przerwie cieszy się aktualnie bardzo dużym zainteresowaniem. Cyklicznie organizujemy podróże do winnic dla klientów indywidualnych jak również wyjazdy firmowe. W tym roku odwiedziliśmy już Gaskonię, Bordeaux i Veneto. Jesienią mamy zaplanowane wyjazdy do Toskanii, Andaluzji i Maroko - powiedziała Anna Sułek.

Dane na podstawie raportu sprzedaży win Kondrat Wina Wybrane 2020-2021. Porównanie danych sprzedażowych rok do roku.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.