Rossmann testuje specjalne skanery dla klientów

W części sklepów Rossmann pojawiły się skanery do samodzielnego skanowania karty Klubu Rossmann. To krok w kierunku odciążenia kasjerów od dodatkowych obowiązków.

W drogerii Rossmann w warszawskim centrum handlowym Sadyba Best Mall przy kasach tradycyjnych stanęły dość futurystycznie wyglądające czytniki, przodem do klienta.

- Do czego on służy? - pytam kasjerkę.

- Do samodzielnego skanowania karty Klubu Rossmann. Jeśli ma pani aplikację, proszę swój kod kreskowy przyłożyć tutaj – instruuje mnie kasjerka.

Rzeczywiście, aplikacja została odczytana, a pani sprzedawczyni w przyszłości będzie miała jedną czynność do wykonania mniej. Czemu w przyszłości? Na razie klienci muszą się dowiedzieć, że jest taka możliwość i nauczyć się jej. Rola edukacyjna spadła więc na razie na kasjerki.

W kolejnych dwóch Rossmannach, w których byłam, nie było jednak dodatkowych skanerów przy kasach. Postanowiliśmy więc spytać centralę sieci, czy jest to dopiero test nowej funkcji czy też rozpoczęto już jej sukcesywne wdrażanie.

- W 200 wybranych sklepach, przy kasach, zamontowaliśmy dodatkowe skanery do samodzielnego skanowania karty Klubu Rossmann. Łącznie jest to blisko 600 kas tradycyjnych – informuje HandelExtra Jakub Jankowski, starszy specjalista ds. Public Relations, Biuro Prawno-Organizacyjne, Dział Rzecznika Prasowego, Rossmann.

Przyznaje, że jest to pilotaż prowadzony w kilkunastu sklepach. - Rozwiązanie działa sprawnie i zostało pozytywnie odebrane przez personel, jak i klientów – mówi Jankowski.

I dodaje, że jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że skaner pozwala klientowi w dowolnym momencie w trakcie dokonywania zakupów wczytać kod karty aplikacji. Nie musi on oczekiwać, aż kasjer zrobi to swoim skanerem ręcznym. Nie ujawnia jednak, czy dodatkowe skanery zostaną zamontowane we wszystkich drogeriach sieci.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.