Lidl otwiera dwa sklepy w tym tygodniu

W czwartek, 9 września, Lidl otworzy swoje pierwsze sklepy w Limanowej a także w Dąbrówce przy ul. Różany Zakątek 23. Oba otwarcia nastąpią o godzinie 6:00.

Nowy sklep sieci Lidl w Limanowej, przy ul. Zygmunta Augusta 12a, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1300 mkw. Zostało tu zatrudnionych 27 osób. Placówka, w której wykorzystano m.in. odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22, a w niedziele handlowe od 9 do 19. Zmotoryzowani klienci będą mogli korzystać ze 165 miejsc parkingowych.

Tradycyjnie w dniu otwarcia na klientów czekać będą różne atrakcje, w tym bar kawowy, obsługiwany przez baristę oraz pachnące croissanty.

W tym samym czasie ruszy sklep sieci Lidl w Dąbrówce, przy ul. Różany Zakątek 23. Ma on powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1000 mkw. i instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła. Pracować tu będą 22 osoby. Market będzie czynny od poniedziałku do soboty w godzinach 6-22, a w niedziele handlowe 9-18. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji 97 miejsc parkingowych. W dniu otwarcia na klientów czekać będą atrakcje, w tym gorąca kawa.

Obecnie w 29 krajach funkcjonuje około 11 550 sklepów Lidl. Według monitoringu HandelExtra po czwartkowych otwarciach sieć będzie miała 779 sklepów w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 5277 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.