Primark wprowadza na rynek nową kolekcję

Seria wykorzystuje odpady generowane przez przemysł spożywczy i roślinny przy pomocy barwników do tkanin.

22-częściowa kolekcja obejmuje odzież męską, damską, dziecięcą, piżamy oraz artykuły gospodarstwa domowego. Jest wykonana z tkanin pochodzących z Programu Zrównoważonej Bawełny Primark i z bawełny organicznej.

Kolory produktów są uzyskiwane dzięki barwnikom EarthColors®, wytwarzanym z odpadów powstałych w przemyśle spożywczym i roślinnym, które tworzą paletę naturalnych odcieni. Podczas produkcji EarthColors® naturalny surowiec jest w 100% przekształcany w nowy barwnik.

Kolekcja EarthColors® by Archroma firmy Primark obejmuje trzy różne palety kolorów: Diresul® Earth-Sand: wyprodukowany w 90% z gorzkiej pomarańczy pochodzącej z przemysłu zielarskiego; Diresul® Earth-Clay: wyprodukowany w 90% z buraków pochodzących z przemysłu spożywczego oraz Diresul® Earth-Forest: wyprodukowany w 90% z palmy sabałowej, rodzaju drzewa z branży zielarskiej.

Ceny produktów zaczynają się od 8 zł.

Kolekcja EarthColors® by Archroma jest dostępna w wybranych sklepach na całym świecie i można ją znaleźć w nowo uruchomionych sekcjach wellness.

Joanna Hamdan 13675 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.