Dove i The Body Shop przeciw testom na zwierzętach

Dove i The Body Shop w obliczu ponownego wprowadzenia przez Europejską Agencję Chemikaliów (ECHA) testów kosmetyków na zwierzętach wzywa UE do zachowania standardów w branży ustalonych w 2004 r.

W 2004 r. Unia Europejska zakazała testowania produktów kosmetycznych na zwierzętach. Od 2009 r. dotyczy on składników produktów, a w 2013 r. dodatkowo zabroniono sprzedaży tych testowanych. Jednak ostatnie wymogi Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) zagrażają dotychczasowym ustaleniom Parlamentu Europejskiego.

Agencja dąży do przeprowadzania nowych testów na zwierzętach oraz testów składników, które od wielu lat są już bezpiecznie stosowane przez konsumentów i przetwarzane w fabrykach. Według producentów kosmetyków, którzy nie testują swoich produktów na zwierzętach, istnieją inne sposoby uzyskiwania danych dotyczących bezpieczeństwa niż powrót do dawnych procedur.

Jak zapobiec testowaniu kosmetyków na zwierzętach?

The Body Shop, Dove i organizacje zajmujące się ochroną zwierząt wzywają konsumentów do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Mechanizm EIO przypomina petycję, dzięki któremu obywatele UE mogą pomóc w kształtowaniu prawa unijnego i zażądać od Komisji Europejskiej zaprzestania tego "procederu".

Dove od 15 lat pracuje nad zmianą branży kosmetycznej na lepsze. Wspiera globalny zakaz testowania na zwierzętach, współpracuje z ustawodawcami, organizacjami i innymi firmami, aby osiągnąć ten cel. The Body Shop od 1989 r. znacząco się przyczyniła do wprowadzenia obecnego zakazu w Europie. To pierwsza globalna marka kosmetyczna, która do końca 2023 r. będzie miała 100% swoich produktów certyfikowanych przez The Vegan Society.

Inicjatywę można podpisać TUTAJ.

Zdjęcie: Shutterstock

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.