Zmiany na szczycie Rossmanna

Dirk Rossmann odchodzi na emeryturę. Stery w firmie przejmuje jego młodszy syn Raoul.

Dirk Rossmann (na zdjęciu) odchodzi na emeryturę. Po osiągnięciu wieku 75 lat, 30 września przekaże swoje stanowisko  młodszemu synowi Raoulowi Rossmannowi - donosi Lebensmittel Zeitung.

Raoul Rossmann od wielu lat związany jest z firmą. W 2015 r. awansował na stanowisko dyrektora zarządzającego ds. zakupów i marketingu. Z kolei Alice Schardt-Rossmann, Michael Rybak i Peter Dreher nadal będą częścią zespołu zarządzającego siecią Rossmann.

Po ustąpieniu z zajmowanego dotąd stanowiska Dirk Rossmann pozostanie w radzie doradczej firmy. W dalszym ciągu będzie pełnił również funkcję dyrektora zarządzającego i rzecznika prasowego Rossmann Beteiligungs GmbH.

Jak informuje niemiecka gazeta Dirk Rossmann w przyszłości zamierza coraz bardziej poświęcić się pisaniu. Po jego biografii i thrillerze "Dziewiąte ramię ośmiornicy", opublikowanym w listopadzie ubiegłego roku, w połowie października ukaże się jego kontynuacja "Gniew ośmiornicy".

Dirk Rossmann - twórca drogerii Rossmann - swoją pierwszą własną drogerię i jednocześnie pierwszą samoobsługową otworzył w 1972 r. w Hanowerze. Dziesięć lat później miał już w północnych Niemczech 100 drogerii. Obecnie drogerie Rossmann to 4002 sklepy w Niemczech, Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Albanii i Turcji. Firma zatrudnia ponad 55 tys. pracowników. Pierwszy sklep sieci w Polsce został otwarty 23 maja 1993 r. w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej. Natomiast 30 stycznia 2015 r. została otwarta tysięczna drogeria Rossmann w Złotych Tarasach w Warszawie. Obecnie w naszym kraju pod szyldem Rossmann działa ponad 1360 drogerii. Codziennie robi w nich zakupy ok. 800 tys. osób. Firma zatrudnia 19 tys. pracowników.

Joanna Hamdan 12883 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.