Biedronka godzinami otwarć dociska konkurencję

Już ponad 120 sklepów Biedronki w stolicy jest czynnych do godziny 23 lub dłużej. Czy to wyjątkowo długo? Sprawdzamy, jak pracują sklepy innych sieci w stolicy.

Większość placówek Biedronki otwiera się bardzo wcześnie, bo już o godzinie 6, choć są i takie, które rozpoczynają pracę o 5 rano (ul. Bronowska 5A, Targowa 24, Bokserska 61) lub dopiero dwie godziny później (ul. Saska 12, Grzybowska 12/14). Są też i takie, które działają od 6.15 (np. przy ul. Piotra Wysockiego 10, ul. Międzynarodowej 68 czy ul. Hirszfelda 2A) lub o 6.30 (ul. Elsnera 9).

Tak samo zróżnicowane są godziny zamykania placówek. Do godziny 22 jest czynnych kilka sklepów, m.in. przy ul. Zgrupowania AK "Kampinos" 15 (w Galerii Młociny), ul. Nocznickiego 29, Juliana Ursyna Niemcewicza 26, Wiatracznej 15 czy przy ul. Jana Kazimierza 62. Za to dłużej, bo minimum do godz. 23, działa aż 120 Biedronek. Wśród nich znaleźliśmy też takie, które od poniedziałku do piątku funkcjonują nawet do 1 w nocy! To m.in. sklepy przy ul. Bronowskiej 5A, Bokserskiej 61 czy Targowej 24.

Jak to wygląda w innych sieciach? Główny konkurent Biedronki, Lidl, ma w stolicy 43 sklepy, kolejne trzy są w budowie. - Warszawa jest dla nas bardzo ważnym miastem, dlatego w dalszym ciągu zamierzamy rozwijać sieć naszych sklepów w tym mieście. Warszawskie sklepy są czynne do godziny 23:00 – informuje HandelExtra Aleksandra Robaszkiewicz, head of corporate communications and CSR, Lidl Polska.

To oznacza, że Lidl ma bardzo zbliżone godziny otwarć do Biedronki. Podobnie Kaufland - ta sieć w Warszawie ma osiem marketów, oraz Netto - w stolicy i jej najbliższych okolicach ten dyskonter prowadzi około 20 placówek.

Krócej, bo najczęściej do godz. 22 pracują sklepy sieci Aldi (jak na razie jest ich trzy w Warszawie) oraz Carrefoura (ok. 20 w różnych formatach), choć tu są wyjątki, np. Carrefour Express przy ul. Emilii Plater 47 jest otwarty do północy, a Carrefour Express przy al. Jerozolimskich 142A - do 23.00.

Hipermarkety Auchan pracują do godz. 22.00. Od października ub.r. otwarte są dłużej, ale w godzinach porannych (od poniedziałku do soboty od godziny 6.30), a nie popołudniowych.

Sklepy największych sieci często wydłużają godziny otwarcia też "na chwilę", czyli przy przy okazji dni poprzedzających święta.

Co ciekawe, wśród badań na temat zachowań konsumenckich i tego, co przekonuje Polaków do robienia zakupów w konkretnej sieci, nie ma czasu pracy danych placówek. Najczęściej decyduje za to dostępność sklepu rozumiana jako "blisko domu", szerokość i zróżnicowanie oferty, ceny, obecność marek własnych, promocje.

 

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.