Mała wielka zmiana!

Knorr rusza z 2. edycją programu edukacyjnego PrzyGOTUJMY Lepszy Świat.

PrzyGOTUJMY Lepszy Świat to program skierowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych, którego celem jest edukacja dzieci na temat tego, jak codzienne wybory żywieniowe wpływają na zdrowie nie tylko ich samych, ale też planety.

W ramach programu, zainicjowanego przez markę Knorr we współpracy z ProVeg, specjaliści wraz z nauczycielami przygotowali interaktywne lekcje spełniające wymogi programowe Ministerstwa Edukacji Narodowej. Angażujące materiały, dostosowane do wieku uczniów, w przystępny sposób przybliżą dzieciom złożone zależności pomiędzy dietą a kondycją naszej planety. Dzieci poznają także ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotują posiłki oparte na składnikach roślinnych.

Programowi towarzyszy konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody. Punkty będą przyznawane za przeprowadzenie lekcji, przygotowanie posiłków, a także wypełnienie ankiety. Trzy szkoły, które zdobędą największą liczbę punktów, wygrają wyjazd na zieloną szkołę, łączącą zabawę z edukacją ekologiczną. Dla trzech najaktywniejszych placówek przygotowano także specjalne szkolenie dla podmiotów obsługujących stołówkę, by dzieci mogły jeść jeszcze smaczniej i zdrowiej. Ponadto uczniowie ze zwycięskich klas otrzymają wygodny workoplecak. Do wszystkich zarejestrowanych szkół trafią również zestawy ziaren do hodowli roślin, a każda szkoła, przystępująca do kampanii po raz pierwszy, otrzyma kolorowe plansze edukacyjne.

Zgłoszenia do udziału w 2. edycji programu edukacyjnego PrzyGOTUJMY Lepszy Świat będą przyjmowane do 30 września na stronie: https://www.przygotujmylepszyswiat.pl/program/.

Joanna Hamdan 14024 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.