Tesco w Polsce już tylko do 31 października

Po ponad 25 latach na polskim rynku Tesco definitywnie kończy działalność. Sklepy pod szyldem Tesco będą jeszcze otwarte tylko do końca października.

W marcu 2021 r. decyzją UOKiK sfinalizowana została transakcja zakupu części polskiego biznesu Tesco przez Salling Group, właściciela m.in. sieci Netto. Wtedy też rozpoczął się proces konwersji sklepów Tesco do formatu Netto, a pierwsze placówki po zmianie szyldu na Netto ruszyły pod koniec maja br.

– W ciągu trzech miesięcy od otwarcia pierwszych sklepów po konwersji w miejsce Netto powstało prawie 80 placówek Netto.  Założeniem jest, by ten proces przebiegał dynamicznie – mówi Mark Nielsen, CEO Netto Polska. – Chcemy możliwie szybko i sprawnie pojawić się z flagowym formatem Netto 3.0 w nowych lokalizacjach – dodaje.

Bieżący rok zakończyć się ma z prawie dwustoma placówkami Netto (zamiast Tesco). Po zakończeniu procesu konwersji Netto osiągnie liczbę ponad 700 sklepów w naszym kraju.

– Wkład Tesco w kształtowanie oblicza nowoczesnego handlu w Polsce przez wszystkie te lata jest znaczący – uważa Maciej Melnik, CEO Tesco Polska. - Dziękujemy naszym klientom za ogromne zaufanie i lojalność. Jestem przekonany, że format Netto jest atrakcyjną propozycją dla dotychczasowych klientów Tesco – dodaje.

W związku z decyzją o zakończeniu działalności operacyjnej Tesco w Polsce obecnie wygaszane są wszelkie procesy będące wynikiem działalności brytyjskiej sieci. Wypowiadane są umowy z partnerami biznesowymi, trwa również sprzedaż nieruchomości niebędących przedmiotem transakcji z Salling Group. Celem jest zamknięcie jak największej liczby obszarów biznesowych do 31 października br.

Wraz z tym dniem działanie zakończą wszystkie sklepy Tesco – zarówno te, których konwersja planowana jest po tej dacie, jak i te, które nie będą podlegać transformacji. Do momentu uruchomienia wszystkich konwertowanych sklepów pod szyldem Netto ich pracownicy będą objęci „procesem szkoleniowym”, by jak najlepiej przygotować się do pracy w modelu Netto.

W tym czasie, zgodnie z harmonogramem, będą toczyć się przebudowy placówek. Od 1 listopada nabyte przez Salling Group od Tesco centra dystrybucyjne w Gliwicach i Teresinie będą obsługiwały wyłącznie sklepy Netto.

Netto to sieć handlowa, obecna w Polsce już ponad 25 lat. Firma ma ponad 480 sklepów w Polsce i pięć centrów dystrybucyjnych, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Jej sklepy zlokalizowane są w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Asortyment obejmuje zdecydowaną większość produktów od polskich dostawców. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

Katarzyna Pierzchała 5193 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.