Still NXV - nowość do obsługi wąskich korytarzy

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na magazyny o wysokiej gęstości składowania firma Still wprowadza na rynek wózek łączący cechy reach trucka i wózka VNA.

Przeznaczone do pracy w wąskich korytarzach wózki nowej serii Still NXV łączą cechy skoncentrowanego na ergonomii i wydajności wózka wysokiego składowania Still FM-X z modułową konstrukcją i szeregiem usprawnień kojarzonych dotąd z wózkami systemowymi VNA takimi jak Still MX-X. Efektywną obsługę ładunków o masie do 1500 kg na wysokości sięgającej 13,8 m umożliwiają: system aktywnej stabilizacji ładunku ALS oraz system kamer i laserowych wskaźników.

Z kolei wydajność przemieszczeń poziomych maksymalizuje system nawigacji i wsparcia jazdy Still iGo pilot oraz układ napędowy pozwalający osiągać prędkość do 10,5 km/h. Dalsze usprawnienie pobierania palet możliwe jest dzięki obrotowej karetce i widłom teleskopowym.

– Rozwój oferty produktowej Still często realizowany jest za sprawą wdrażania w nowym kontekście rozwiązań, które wcześniej sprawdziły się w wózkach innego typu. NXV łączy najciekawsze cechy pojazdów użytkowanych z sukcesami w obsłudze magazynów o dużej gęstości składowania i proponuje kilka innowacyjnych usprawnień – tłumaczy Krzysztof Pigla, specjalista ds. produktu Still Polska.

I podkreśla, że jest to odpowiedź inżynierów Still na rosnące zapotrzebowanie na wydajne i dostępne wózki pozwalające maksymalizować efektywność procesów intralogistycznych na konkurencyjnym rynku, jak na przykład branża e-commerce.

Rozwiązanie zostało pilotażowo wdrożone w firmie Bad Heilbrunner GmbH & Co. KG. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in. zaopatrzeniem sklepów internetowych w lekarstwa ziołowe i zdrową żywność.

– W Bad Heilbrunner obsługujemy w skali roku nawet 18 tys. palet – relacjonuje Dominik Szekeli, logistics manager firmy. – Chcąc być w stanie obsłużyć rosnące zapotrzebowanie na nasze produkty, stale rozwijamy rozwiązanie informatyczne oraz flotę intralogistyczną. To dlatego chętnie przetestowaliśmy NXV – dodaje.

Nowe rozwiązanie sprawdziło się w tych warunkach na tyle dobrze, że firma Bad Heilbrunner zdecydowała się na włączenie wózka VNA serii Still NXV do swojej floty na stałe.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.