Stokrotka z większym centrum dystrybucyjnym

Sieć rozbudowała jedno ze swoich trzech centrów dystrybucyjnych. Zlokalizowany w woj. śląskim w miejscowości Psary magazyn został powiększony z 7 do 11 tys. mkw., znacznie zwiększyło się też zatrudnienie.

Centrum będzie obsługiwać sklepy Stokrotki w kilku województwach na południu Polski.

- Decyzja o rozbudowie była związana z dynamicznym rozwojem naszej sieci i otwieraniem kolejnych sklepów. Centra dystrybucyjne są bardzo ważnym elementem w systemie dostaw. Dzięki ich efektywności w sposób znaczący zostaje skrócony czas dostaw od producentów do klientów w sklepach - mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Jak zapewnia sieć znaczne zwiększenie powierzchni magazynowej pozwoliło na powiększenie ilości miejsc paletowych o blisko połowę, do 10 tys. Po rozbudowie centrum w Psarach posiada ponad 2400 produktów, głównie nabiał, wędliny, mięso i artykuły suche, które są dostarczane przez 360 dostawców.

Centrum posiada flotę samochodową liczącą 14 pojazdów. Artykuły z Psar trafiają do 117 sklepów Stokrotki i magazynu regionalnego we Wrocławiu. Magazyn pracuje 6 dni w tygodniu, a sklepy zaopatrywane są od godz. 6:00 do godz. 21:00.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.