5 rzeczy, których nie wiesz o lodach czekoladowych!

Okazuje się, że deser wykonany tradycyjnymi rzemieślniczymi metodami jest nie tylko rozkoszą dla podniebienia, ale kryje w sobie wartości odżywcze i działa na organizm prozdrowotnie. Wcale nie trzeba rezygnować z przyjemności, by dobrze się odżywiać.

1. Lody czekoladowe dobre na sen

Czekolada to najbogatsze źródło magnezu, który pomaga utrzymać stały rytm dobowy. Lody czekoladowe to comfort food w czystej postaci. Pomagają się zrelaksować. Mleko, śmietanka i jogurt zawierają tryptofan. To on wspomaga produkcję melatoniny oraz serotoniny – hormonu snu i hormonu szczęścia. Tworzą razem duet, który odpowiada za spokojny sen.

2. Idealna kuracja ... odchudzająca

Aby zrzucić zbędne kilogramy (przy wysiłku fizycznym i zbilansowanej diecie) nie trzeba rezygnować z lodów czekoladowych. Wapń w nich zawarty wspomaga spalanie tłuszczu. Podobną funkcję pełnią teobromina i teofilina, które pobudzają metabolizm. Zaś błonnik zawarty w czekoladzie szybko i na długo syci.

3. Zamiast tabletek przeciwbólowych

Czekolada w lodach może pomóc w przypadku lekkiego bólu głowy oraz bólów miesiączkowych. Nawet na ból gardła pomagają lody – ale jedzone powoli.

4. Deser stworzony dla alergików

Warto sięgnąć po intensywny i bogaty w kakao bezmleczny sorbet czekoladowy. To świetna opcja dla alergików i osób na diecie pozbawionej nabiału.

5. Lody czekoladowe – ochrona przeciwsłoneczna

Flawonoidy zawarte w czekoladzie zwiększają odporność skóry na szkodliwe promienie. Nie zastąpi ona jednak dobrego kremu z filtrem UV.  Zimny deser dodatkowo ochroni organizm przed przegrzaniem podczas ciepłych dni.

Źródło: Manufaktura Czekolady Chocolate Story

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.