DS Smith sprawdzi, czy wodorosty mogą być surowcem do opakowań

Dostawca opakowań DS Smith bada, w jaki sposób włókna wodorostów mogą być wykorzystywane jako surowiec w produktach papierniczych i opakowaniowych. To odpowiedź na rosnące oczekiwania ze strony klientów i konsumentów na ekologiczne rozwiązania w produktach.

To pierwszy producent, który bada potencjał wodorostów jako zamiennik tworzyw sztucznych. - Nasze badania nad alternatywnymi źródłami surowców i włókien mają potencjał, aby stać się prawdziwym „game changerem” dla tych klientów i konsumentów, którzy coraz częściej chcą produktów łatwo podlegających recyklingowi i mających minimalny wpływ na środowisko - komentuje Thomas Ferge, dyrektor ds. rozwoju papieru i tektury w DS Smith.

Dodaje, że wodorosty są jednym z wielu alternatywnych naturalnych materiałów, które mogą pomóc stworzyć następną generację zrównoważonych rozwiązań w obszarze papieru i opakowań. Przewiduje się, że sam europejski przemysł wodorostów morskich będzie do 2030 r. wart prawie 8 miliardów funtów, generując około 115 000 miejsc pracy [Seaweed for Europe: Hidden champion of the ocean report, październik 2020].

Projekt dotyczący wodorostów jest częścią wartego 100 milionów funtów programu badawczo-rozwojowego DS Smith Circular Economy, ogłoszonego na początku tego roku. Prace nad włóknami naturalnymi obejmują również inne materiały naturalne, takie jak słoma, konopie, miskant i bawełna, a także pochodzące z bardziej nietypowych źródeł, takich jak rożnik przerośnięty oraz odpady rolnicze, takie jak łupiny kakao czy bagassa – włókno celulozowe pozostałe po przetworzeniu trzciny cukrowej.

Do 2023 r. DS Smith będzie produkować opakowania w 100% nadające się do ponownego wykorzystania lub recyklingu, a do 2030 r. wszystkie opakowania firmy mają zostać poddane recyklingowi lub ponownie wykorzystane.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.