Piwo z procentami Carlsberga sprzedawane w Biedronce jako 0,0%

Taka pomyłka, zwłaszcza kierowców, mogła wiele kosztować. W wyniku błędu na linii produkcyjnej do 1300 butelek piwa Carlsberg zastosowano niewłaściwą etykietę główną, która informowała, że jest to produkt bezalkoholowy. W rzeczywistości był to klasyczny lager.

Chodzi o piwo Carlsberg Pilsner Premium 500 ml sprzedawane w Biedronce z etykietą główną (przednią) informującą, że jest to produkt bezalkoholowy. Prawidłowa była jedynie etykieta tylna - tu już widniała informacja, że piwo zawiera 5,0% alkoholu. Decydując się na zakup konsumenci sugerują się jednak etykietą główną, dlatego Główny Inspektorat Sanitarny nakazał wycofanie źle oznakowanego piwa ze sprzedaży.

Carlsberg Polska zwrócił się już do Jeronimo Martins Polska, operatora sieci Biedronka, o umieszczenie
w punktach sprzedaży komunikatów dla konsumentów informujących o zaistniałej sytuacji oraz możliwości zwrotu produktu. Ponadto producent wprowadził dodatkowe procedury kontrolne w celu wyeliminowania ryzyka ponownego błędu.

- Przyczyną wycofania piwa jest niewłaściwe oznakowanie piwa etykietą główną. Piwo zostało oznaczone etykietą piwa bezalkoholowego (Carlsberg 0,0%), zamiast etykietą piwa z zawartością alkoholu – Carlsberg Pilsner. Kontretykieta na butelkach (etykieta tylna) oraz opakowanie zbiorcze (karton), w które piwo jest pakowane są oznaczone prawidłowo - tłumaczy producent. I jak czytamy dalej w oświadczeniu: - Powyższa wada zaistniała z powodu błędu na linii produkcyjnej. W wyniku szczegółowej analizy oraz weryfikacji monitoringu, potwierdziliśmy, że wada dotyczy 1300 butelek piwa.

- Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które może spowodować zaistniała sytuacja - dodaje Carlsberg.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofania produktu z rynku.

 

Ilona Mrozowska 4309 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.