Setki różowych kontenerów staną w Biedronkach

O co chodzi? 12 sierpnia ruszy w nich ogólnopolska zbiórka używanych ubrań, zainicjowana przez markę Vanish i realizowana wspólnie z siecią sklepów Biedronka.

Dzięki zbiórce każdy będzie miał szansę na podarowanie drugiego życia zalegającej w szafach odzieży oraz wsparcie działań Fundacji Dziko, działającej na rzecz ratowania dzikich rzek w Polsce. Każdy 1 kg przekazanej odzieży to 1 zł dla fundacji.

Niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania można przynieść w dniach 12.08 – 8.09.2021 do jednego z 500 biorących udział w akcji sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnie oznakowanego, różowego kontenera z logo Vanish. Każdy 1 kg zebranych ubrań zgodnych z regulaminem to 1 zł na rzecz Fundacji Dziko.

Podczas zbiórki oddać można przede wszystkim niepotrzebne, ale w dobrym stanie i czyste ubrania – damskie, męskie i dziecięce, a także tekstylia domowe – obrusy, pościele, zasłony. Wszystkie rzeczy poddane zostaną segregacji - odzież spełniająca warunki regulaminu zostanie wprowadzona na rynek dóbr z drugiego obiegu lub poddana recyclingowi.

To już kolejna inicjatywa, w której marka Vanish i Biedronka łączą siły, aby propagować świadome decyzje zakupowe oraz proekologiczne postawy.

- Już po raz drugi jesteśmy partnerem akcji organizowanej przez markę Vanish. W 2019 roku wspólnie zainspirowaliśmy Polaków do oddania niepotrzebnych ubrań i zebraliśmy ponad 40 ton odzieży, dzięki czemu udało nam się wesprzeć aż 500 potrzebujących rodzin – mówi Antoni Płuciennik, kupiec w sieci Biedronka. - Wiemy, że także troska o środowisko to wartość bliska wielu klientom naszej sieci, dlatego mamy nadzieje, że odwiedzą oni jeden z 500 sklepów Biedronka, by wspólnie z nami wesprzeć dziką przyrodę w Polsce - dodaje.

 

 

 

 

 

Katarzyna Pierzchała 5109 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.