Sieć Bricomarché znowu większa

Od 11 sierpnia br. mieszkańcy Olkusza będą mogli korzystać z oferty produktów do domu i ogrodu sklepu Bricomarché. Tym samym Grupa Muszkieterów powiększy swoją sieć, otwierając 174. placówkę w Polsce i 10. w województwie małopolskim.

W asortymencie pierwszego sklepu pod szyldem Bricomarché w Olkuszu przy ul. Przemysłowej 1a znajdzie się blisko 40 tys. produktów z czterech głównych działów: artykuły budowlane, ogród, dekoracja oraz majsterkowanie. Do dyspozycji klientów będą również dodatkowe usługi, takie jak transport zamówionego towaru oraz serwis stolarski. Ponadto placówka będzie oferować rośliny od lokalnych dostawców.

Właściciele nowo powstającego marketu mają już ponad kilkunastoletnie doświadczenie we współpracy z Muszkieterami – dotychczas prowadzili supermarkety sieci Bricomarché w Zawierciu oraz Miechowie.

– Sklep w Zawierciu funkcjonuje od 2004 roku, a placówkę w Miechowie otworzyliśmy około 10 lat temu. Satysfakcjonujące wyniki obu z nich utwierdziły nas w przekonaniu, że warto otworzyć kolejny – mówi Albin Garus, który wraz z żoną Moniką prowadzi supermarket Bricomarché w Olkuszu. - Dodatkowo dostrzegliśmy zapotrzebowanie na rynku wynikające z braku sklepu oferującego podobny asortyment w okolicy – tłumaczy.

Powierzchnia sklepu wynosi blisko 2 000 mkw., a na zewnątrz znajdują się duży ogród o powierzchni 1054 mkw., wiata ogrodowa zajmująca 421 mkw. oraz 90 miejsc parkingowych.

Bricomarché będzie otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-20:00, w niedziele handlowe od 08:00 do 20:00. Placówka zatrudnia ok. 30 pracowników.

Grupa Muszkieterów to sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród” w Polsce. Jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2020 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,8 mld zł.

Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w czterech krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Katarzyna Pierzchała 4886 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.