Biedronka z recyklingową akcją

W trasę ponownie wyruszyła śmieciarka Miecia.

Miecia to żółta, uśmiechnięta śmieciarka, we wnętrzu której można znaleźć interaktywną wystawę, przedstawiającą proces recyklingu plastikowych odpadów. Najmłodsi ucieszą się z możliwości zabawy na zamontowanej na górze pojazdu zjeżdżalni, a poprzez różnego rodzaju gry zręcznościowe będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów.
 
Przy drzwiach wejściowych do śmieciarki zawieszona jest zgniatarka, dzięki której każdy chętny ma możliwość zgniecenia butelki, wyrzucenia jej do żółtego kosza i rozpoczęcia w ten sposób drogi butelki do pełnego recyklingu. W efekcie można nie tylko zobaczyć jak wygląda ten proces, ale również dotknąć powstałe w taki sposób tworzywo.
 
Tegoroczna trasa Mieci obejmuje aż 20 miejscowości, w tym większość popularnych nadmorskich kurortów. Śmieciarka będzie czekać na odwiedzających na parkingach sklepów sieci Biedronka. Pierwszym przystankiem Mieci będzie Dziwnów (4 sierpnia). Wystawa najdłużej zatrzyma się w Helu w okolicy Fokarium w dniach od 16 do 22 sierpnia. Edukacyjna podróż Mieci zakończy się 6 września w Elblągu.
 
Miecia jest elementem kampanii „Działaj z imPETem!”, prowadzonej przez Rekopol Organizację Odzysku Opakowań.
 
Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.