InPost uruchomi kolejne centrum logistyczne

Tym razem w Parku Przemysłowym Accolade w Goleniowe pod Szczecinem. Dzięki temu infrastruktura InPostu wzrośnie do ponad 60 centrów logistycznych.

– Mamy najnowocześniejszą i największą bazę logistyczną w Polsce, która obsługuje największą w Europie sieć Paczkomatów. Także w tym roku kontynuujemy inwestycje w nowe centra logistyczne i dynamicznie powiększamy nasz zasięg geograficzny. Ale to tylko część naszych działań – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

I wymienia, że w Krakowie z początkiem lipca firma odebrała nowoczesną fabrykę Paczkomatów, rozwija program „Green City” we współpracy z polskimi miastami i inwestuje w ekologię: elektryczną flotę samochodów oraz autonomiczne maszyny zasilane energią z paneli fotowoltaicznych. Rozbudowuje też sieć w Europie – sfinalizowała przejęcie francuskiego Mondial Relay, który posiada 15 800 punktów Pudo we Francji, krajach Beneluksu i na Półwyspie Iberyjskim.

- To pokazuje skalę naszego rozwoju – nieporównywalną do żadnego gracza w Polsce i Europie. Do tego dochodzą inwestycje w technologię – aplikacja Inpost Mobile bije rekordy popularności i korzysta z niej blisko 7 mln użytkowników, a niedawno ruszyły testy naszej platformy zakupowej e-grocery InPost Fresh. Liczymy na duży sukces tego przedsięwzięcia – biorąc pod uwagę ambitny plan wdrażania Lodówkomatów InPost, które działają już w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu – mówi Rafał Brzoska.

Park przemysłowy w Goleniowie położony jest na terenie o unikalnym potencjale rozwojowym, w szybko rozwijającej się specjalnej strefie ekonomicznej oraz z dostępnością wysoko wykształconej kadry. Pracownicy parku mogą korzystać z pobliskiego dworca autobusowego, łatwego dojazdu samochodem do miejsca pracy oraz dworca kolejowego, do którego można dostać się w 10 minut.

Region z bliskim połączeniem do granicy niemieckiej i Skandynawii oferuje nie tylko doskonałą strategiczną lokalizację dla biznesu. Cały obszar Szczecina jest ważnym ośrodkiem badawczo-rozwojowym z 25 uczelniami wyższymi, kształcącymi 45 000 studentów. Miasto jest znaczącym europejskim węzłem logistycznym, połączonym bezpośrednio z polską i niemiecką infrastrukturą drogową, kolejową i lotniczą, z trzema międzynarodowymi portami lotniczymi, jednym w Szczecinie i dwoma w Berlinie, dostępnymi w zasięgu 1,5-2 godzin jazdy samochodem.

Port morski Szczecin-Świnoujście jest jednym z największych portów morskich Morza Bałtyckiego, oferującym usługi w zakresie międzynarodowych przewozów towarowych oraz połączenie z drogą ekspresową S3 Szczecin – Legnica, prowadzącą do największych miast zachodniej, centralnej i południowej Polski.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.