Werner & Mertz Delta Polska. Produkty marki Frosch

W innowacyjnych, ekologicznych workach.

Innowacyjność konceptu leży w dwóch zadrukowanych i usuwalnych rękawach, na których znajdują się informacje o produkcie.

Całkowicie niezadrukowany pojemnik zrobiony z PE zespolono z korkiem i zakrętką również w 100% wykonanymi z PE.

Gdy worek poddawany jest recyklingowi, opakowanie jest rozrywane. Zadrukowane i niezadrukowane części mogą być odsortowane ze względu na kolor (w maszynach sortujących).

Jak zapewnia producent metoda ta pozwala na odzyskanie z 85% całego opakowania materiał wysokiej jakości. Zadrukowane resztki można poddać recyklingowi materiałów kolorowych.

Worek zaprojektowano tak, by w 100% nadawał się do recyklingu. Jest to możliwe dzięki temu, że w trakcie produkcji nie użyto żadnych surowców zanieczyszczających monomateriał. Nie wykorzystano klejów, materiałów barierowych (jak EVOH) i innych polimerów.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.