Michał Sadecki: wiemy, dokąd poszedł z PGS-u

Dotychczasowy prezes Polskiej Grupy Supermarketów, operatora sieci Top Market, został CEO i współzałożycielem w agencji konsultingowej - ustalił HandelExtra.

Mowa o MSL Consulting. Firma poinformowała na LinkedInie, że od 1 sierpnia br. „służy radą i pomocą” wszystkim którzy, chcieliby usprawnić procesy w swojej firmie w zakresie sprzedaży, zakupów, logistyki i IT. Postara się także zweryfikować i obniżyć koszty prowadzenia działalności, a także przygotować firmę do sprzedaży za sprawą poprawy wskaźników oraz wesprzeć w samym procesie sprzedaży. Spółka deklaruje też pomoc w uzyskaniu finansowania w bankach lub innych instytucjach finansowych.

Wszystko to za sprawą Michała Sadeckiego, doświadczonego menadżera, który w połowie czerwca złożył rezygnację ze stanowiska prezesa Polskiej Grupy Supermarketów, operatora sieci Top Market. Teraz dołączył do zespołu MSL Consulting jako CEO i współzałożycielem.

Mało kto wie, że Sadecki zaczynał w bankowości, ale po siedmiu miesiącach stwierdził, że to nie jest branża dla niego. Wziął się za handel akumulatorami i częściami motoryzacyjnymi. Później przez ponad dwa lata pracował w Geant Polska (Grupa Casino) i w agencji merchandisingowej. Od 4 grudnia 2003 r. był w Polskiej Grupie Supermarketów – najpierw jako dyrektor zarządzający, a od 2014 r. do 2021 r. jako prezes.

Jest magistrem zarządzania i marketingu (studia ukończone na SGH z wyróżnieniem), absolwentem MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. To honorowy dawca krwi, ratownik medyczny.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.