Galeria Tarnobrzeg ma pozwolenie na budowę

Konsorcjum spółek Master Development Poland i PKB Inwest Budowa otrzymało pozwolenie na budowę Galerii Tarnobrzeg. Pierwsze nowoczesne centrum handlowo - rozrywkowe w Tarnobrzegu i okolicy ruszyły za około dwa lata.

Nowoczesny obiekt powstanie w ścisłym centrum miasta przy ul. Sikorskiego i Dominikańskiej. Na powierzchni 16 tys. mkw. GLA zaplanowano około 60 lokali handlowych i usługowych. Wśród najemców znajdą się liczne sklepy z markami modowymi (oferujące odzież zarówno dla kobiet, mężczyzn, dzieci, jak i odzież sportową oraz różnego rodzaju akcesoria sportowe).

Nie zabraknie także sklepów z branży beauty, lokali oferujących nietuzinkową biżuterię, a także akcesoria do wyposażenia wnętrz. Będą także duży supermarket spożywczy (szczegóły jeszcze nie są znane) oraz sklepy dyskontowe.

Na ofertę rozrywkową złożą się kawiarnie i restauracje oraz wielosalowe kino na poziomie +2. Do dyspozycji klientów ma być parking podziemny, który pomieści ponad 300 samochodów. Jak ustaliliśmy, inwestorzy zadbali o to, aby budynek centrum spełniał najnowocześniejsze standardy technologiczne oraz najwyższe wymogi ekologiczne.

- Galeria Tarnobrzeg to długo oczekiwany projekt zarówno przez nas, jak i przez mieszkańców regionu. W samym powiecie tarnobrzeskim zamieszkuje około 100 000 osób, a w strefie bezpośredniego oddziaływania centrum ponad 130 000 osób, które już za około 2 lata będą mogły robić zakupy w naszym centrum – mówi Leszek Dąbrowski, prezes Master Development Poland, współinwestora Galerii Tarnobrzeg.

Dodaje, że będzie to pierwszy tego typu obiekt w mieście, i pojawi się w nim wiele dotychczas nieobecnych tutaj marek, a także pierwsze w promieniu 40 km nowoczesne kino.

W bliskim sąsiedztwie centrum handlowego znajdują się liczne osiedla mieszkaniowe, a także instytucje publiczne takie jak Urząd Miejski, Sąd Rejonowy czy szkoły. Dzięki położeniu przy głównej arterii komunikacyjnej Tarnobrzega – drogi wojewódzkiej nr 723 (ulica Sikorskiego) - wygodny dojazd do galerii będą mieli zapewniony także klienci z okolicznych miejscowości.

- Dzięki doskonałemu położeniu, a także odpowiedniemu doborowi najemców lokali handlowych i usługowych Galeria Tarnobrzeg stanie się nie tylko najwygodniejszą w regionie destynacją zakupową, ale także wyjątkowym miejscem do spędzania wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Jestem przekonana, że obiekt będzie się cieszył bardzo dużą popularnością zarówno wśród najemców, jak i klientów – podkreśla Izabela Polak – Chmielewski, leasing manager BOIG.

Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację obiektu jest The Blue Ocean Investment Group.

Master Development Poland (MDP) i PKB Inwest Budowa (PKB) to spółki, które od prawie 20 lat działają na rynku nieruchomości komercyjnych. MDP w trakcie swojej działalności uczestniczyło w kilkudziesięciu akwizycjach obiektów handlowych na rzecz podmiotów zagranicznych i krajowych, m.in. jednego z największych w Europie funduszy nieruchomościowych Europa Capital. PKB jako deweloper budujący zrealizowało szereg obiektów handlowych, zarówno wolnostojących sklepów wielkopowierzchniowych pod markami Kaufland i Obi, jak też kilkanaście parków handlowych. Obecnie MDP i PKB prowadzą procesy realizacji dwóch galerii handlowych oraz kilkunastu parków handlowych o łącznej powierzchni około 100 tys. mkw. GLA.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.