Bolt ma już pieniądze na Bolt Market

Estońska firma pozyskała 600 milionów euro od inwestorów, a jej wycena przekroczyła już 4 miliardy euro.

W zamkniętej właśnie rundzie finansowania Bolt pozyskał 600 mln euro zarówno od nowych inwestorów, w tym Sequoia Capital, Tekne i Ghisallo, jak i dotychczasowych - G Squared, D1 Capital Partners i Naya Capital Management. Fundusze mają zostać wykorzystane na rozwój nowej usługi dostawy artykułów spożywczych w 15 minut - Bolt Market oraz na przyspieszenie ekspansji wcześniej wprowadzonych usług Bolt Drive i Bolt Food.
 
Bolt Market ma ruszyć w ciągu najbliższych kilku miesięcy na 10 rynkach europejskich - w krajach bałtyckich, Europie Środkowej, Szwecji, Portugalii, Chorwacji i Rumunii. Ma dawać możliwość zrobienia zakupów spożywczych online z dostawą w ciągu zaledwie 15 minut. Usługa będzie się opierała na własnych zasobach platformy - tzw. dark stores. Jest to nie tylko kolejny krok w realizacji strategii rozwoju dostaw jedzenia w ramach Bolt Food, ale także dodatkowa możliwości zarobku dla kurierek i kurierów, którzy już współpracują z platformą dostarczając posiłki.

- Pandemia przyspieszyła rozwój usług delivery, coraz więcej konsumentek i konsumentów przekonuje się, że to wygodne i bezpieczne, zarówno pod kątem płatności czy dystansu społecznego rozwiązanie. Teraz, gdy w wielu krajach ograniczenia są luzowane, nadal korzystamy z takiej opcji. W Bolt obserwujemy bardzo uważnie przyzwyczajenia naszych użytkowniczek i użytkowników, by dostosowywać usługi do ich potrzeb - podkreślał w rozmowie z HandelExtra w połowie lipca Michał Dubisz, country manager Bolt Food w Polsce.

Jak ustaliliśmy, do tworzonych dark stores Bolt poszukuje właśnie osób na stanowiska od decyzyjnych po specjalistów - country manager, operations manager, operations specialist.

Firma wyceniana obecnie na ponad 4 miliardy euro obsługuje na świecie 75 milionów użytkowników. Rozpoczęła działalność od zamawiania przewozów pasażerów za pośrednictwem aplikacji mobilnej, a z czasem poszerzyła zakres świadczonych usług o wypożyczanie hulajnóg i rowerów elektrycznych, zamawianie posiłków z restauracji oraz dostawy artykułów ze sklepów spożywczych.