Gerd Chrzanowski robi porządki w Grupie Schwarz

W firmie trwa właśnie restrukturyzacja personalna.

W piątek 30 lipca firma ogłosiła polubowne rozstanie z Maraike Schwebke, która należała do działu Audytu Wewnętrznego i Doradztwa (IP&B), a który został rozwiązany po odejściu wieloletniego komplementariusza Kausa Gehriga - informuje Lebensmittel Zeitung.

W Lidlu i Kauflandzie dział IP&B był bezpośrednio powiązany z Klausem Gehrigiem i obdarzony rozległymi uprawnieniami. Maraike Schwebke i jej koledzy często mieli ostatnie słowo, jeśli chodzi o decyzje dotyczące asortymentu.

Maraike Schwebke była upoważnionym sygnatariuszem i miała stopień kierownika. Uważana jest za bliską koleżankę byłej członkini zarządu Annabel Ehm, która również musiała opuścić firmę. Z kolei Olivia Rabys i Julia Kern prawdopodobnie pozostaną w firmie, o czym LZ dowiedział się ze środowiska Lidla. Olivia Rabys została na wiosnę przeniesiona do działu personalnego Fundacji Lidla, a Julia Kern jest wicedyrektorem Lidl Niemcy.

Przypomnijmy. Gerd Chrzanowski powinien zająć stanowisko generalnego partnera Grupy Schwarz, gdy tylko zostanie potwierdzone, kto zostanie jego następcą w Lidlu. A ta osoba - jak donosi LZ - jest już znana. Nowym szefem niemieckiej sieci dyskontowej zostanie Kenneth McGrath, obecny dyrektor generalny amerykańskiego dyskontera Save a Lot. Irlandczyk będzie początkowo zastępcą obecnego prezesa Lidla Gerda Chrzanowskiego.

Klaus Gehrig, odszedł z początkiem lipca - po 17 latach na czele Grupy Schwarz i 45 latach w firmie.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.