W Procter & Gamble zmiany na szczycie

Firma ogłosiła właśnie, że z początkiem listopada Jon R. Moeller, wiceprezes i dyrektor operacyjny, zastąpi Davida Taylora na stanowisku dyrektora generalnego Procter & Gamble.

Na zdjęciu: Jon R. Moeller, nowy dyrektor generalny Procter & Gamble

David Taylor zostanie prezesem wykonawczym Procter & Gamble. Pełniąc tę ​​funkcję, będzie przewodniczyć Radzie Dyrektorów oraz doradzać dyrektorowi generalnemu i kierownictwu P&G w zakresie decyzji podejmowanych przez spółkę.

John R. Moeller dołączył do P&G w 1988 roku. Od 2009 roku jest członkiem globalnego zespołu kierowniczego P&G, pełniąc funkcję dyrektora finansowego, dyrektora ds. operacyjnych i wiceprezesa. W swojej karierze zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla w kategoriach, sektorach i regionach oraz pomagał w budowaniu kilku podstawowych obszarów działalności P&G. Odegrał kluczową rolę w projektowaniu i wdrażaniu strategii portfolio, przewagi, produktywności i projektowania organizacji P&G w ramach jednej z najważniejszych transformacji w historii firmy.

To nie jedyna zmiana w strukturach koncernu. Z początkiem października Shailesh Jejurikar obejmie stanowisko dyrektora operacyjnego. Jego następca zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego sektora Fabric & Home Care, największej jednostki biznesowej P&G, która konsekwentnie osiąga wiodące w branży wyniki.

Joanna Hamdan 12721 Artykuły

Z redakcją „Handlu” związana od 1996 r. Na rynku FMCG nie umknie jej żadna nowość produktowa, kampania reklamowa ani akcja promocyjna. Pasjonatka podróży stopem.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.