Do końca roku Aldi będzie w każdym województwie

Na całym świecie 5000, a w Polsce do końca roku ma być 200 sklepów Aldi. Sieć planuje otworzyć w najbliższych miesiącach jeszcze 35 placówek.

Na początku ubiegłego roku sklepy Aldi można było spotkać głównie w miastach południowej, centralnej i zachodniej Polski. Do końca grudnia ub.r. pojawiły się 24 nowe. Aktualnie sieć prowadzi 173 markety i planuje w najbliższych miesiącach otworzyć kolejne 35 z 45 zaplanowanych na 2021 rok. To oznacza, że pod koniec tego roku operator będzie mieć sklepy w każdym województwie.

- To wskazuje, jak dynamicznie rozwijamy się w Polsce. Chcemy być obecni jak najbliżej naszych klientów, dlatego poszukujemy dobrze skomunikowanych lokalizacji, blisko osiedli – domów mieszkalnych, ale i główne centra zakupowe i biurowe są uwzględniane w naszej strategii. Interesują nas nieruchomości o powierzchni powyżej 3000 mkw. (kupno) oraz lokale o powierzchni od 800 mkw. (najem, kupno) – informuje Tomasz Gawlik, szef ekspansji Aldi, w rozmowie opublikowanej w magazynie B2B „Galerie Handlowe”.

Podkreśla, że wszystkie nowo otwierane sklepy mają technologie przyjazne środowisku. Już teraz dzięki wdrożonym rozwiązaniom w szczególności instalacji fotowoltaicznej montowanej na dachach sklepów sieci w całej grupie Aldi Nord wytwarzanych jest 52 400 mwh energii elektrycznej, czyli tyle, ile wystarczy, aby zaspokoić roczne zapotrzebowanie na elektryczność 13 000 gospodarstw domowych. - W Polsce również planujemy szerszy rozwój tego typu rozwiązań. Do końca 2021 cała Grupa Przedsiębiorstw Aldi Nord ograniczy także o 40% emisję gazów cieplarnianych w porównaniu z rokiem 2015. Wszystkie nowe sklepy będą posiadały technologie odzyskujące ciepło z systemów chłodniczych – wymienia Tomasz Gawlik.

Warto odnotować, że w latach 2018 i 2019 Grupa Aldi Nord zredukowała już emisję związaną ze stratami środków chłodniczych o około 8%.

Aldi w Polsce prowadzi 173 sklepy i zatrudnia blisko 3500 pracowników. Jest częścią grupy przedsiębiorstw Aldi Nord – jednego z wiodących międzynarodowych detalistów. Grupa jest obecna w Belgii, Danii, Francji, Niemczech, Luksemburgu, Niderlandach (Holandia), Polsce, Portugalii i Hiszpanii.

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.