Aplikacja AXIS zlicza klientów w sklepie. I nie tylko

Optymalizacja efektywności obsługi klienta, identyfikowanie trendów odwiedzin sklepów, szacowanie poziomu natężenia ruchu czy ocena operacyjna funkcjonowania obiektów - oto zalety bezpłatnej aplikacji AXIS People Counter.

AXIS People Counter została stworzona do zliczania osób poruszających się po takich obiektach jak np. sklepy detaliczne, hotele, dworce kolejowe, lotniska czy budynki administracji publicznej. Jej funkcjonalność pozwala na jednoczesne liczenie osób poruszających się w różnych kierunkach, co daje natychmiastowy dostęp do danych dotyczących trendów odwiedzin oraz natężenia ruchu w określonych strefach.

Zaktualizowana właśnie wersja aplikacji wyposażona została dodatkowo w oprogramowanie analityczne umożliwiające szybkie szacowanie przepływów odwiedzających i przewidywanie poziomu obłożenia danych stref w czasie, co ułatwia np. przydzielanie personelu do konkretnych stanowisk czy punktów kasowych.

Informacje te umożliwiają dodatkowo przewidywanie trendów dotyczących gromadzenia się osób w określonych strefach, a w przypadku, gdy ich liczba przekroczy zdefiniowane wartości progowe – podejmowanie działań mających na celu chwilowe zablokowanie wejść lub skierowanie odwiedzających do innych miejsc.

Jedną z nowych funkcjonalności aplikacji jest również możliwość wykrywania sytuacji, w których ktoś wejdzie do określonej strefy w ustalonym przedziale czasowym lub zacznie się przemieszczać w niewłaściwym kierunku, co może np. wspomagać systemy kontroli dostępu w obiektach infrastruktury krytycznej.

Nowa wersja AXIS People Counter pozwala zatem nie tylko zliczać odwiedzających sklepy, gości hotelowych, pasażerów czy petentów, ale również dostarczy operatorom systemu praktycznej wiedzy o ich zachowaniach, pozwoli odpowiednio dostosować infrastrukturę i zoptymalizować obsługę klienta i ochronę obiektu. Dane zbierane przez aplikację umożliwią tworzenie wiarygodnych raportów, które ułatwią planowanie i usprawnią procesy podejmowania decyzji dotyczących zatrudnienia czy strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

Zaktualizowana wersja aplikacji AXIS People Counter pozwala na zdalną konfigurację ustawień poszczególnych urządzeń oraz umożliwia monitorowanie i zarządzanie zdarzeniami w czasie rzeczywistym. Daje to operatorom bezpośredni dostęp do statystyk pochodzących ze wszystkich połączonych kamer. Oznacza to możliwość jednoczesnego sprawdzania i porównywania wielu obiektów z poziomu jednej lokalizacji centralnej. 

Nowa wersja AXIS People Counter jest kompatybilna ze wszystkimi kamerami wewnętrznymi AXIS. Można ją pobrać bezpłatne ze stron internetowych AXIS Communications.

Zdjęcie: Shutterstock

 

 

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.