Ruszył najmniejszy Lidl na świecie [ZDJĘCIA]

Sklep o którym mowa jest najmniejszym z ponad 11 000 marketów Lidl na świecie. Powstał w Danii. Jest wyjątkowy ze względu na powierzchnię, ale nie tylko.

Jak podaje duński serwis Via Ritzau, w Billund w kultowym dla fanów klocków parku rozrywki Legoland powstał najmniejszy na świecie sklep Lidla. Lidl o powierzchni 1,5 mkw. to oczywiście sklep z klocków - jego budowa trwała 3,5 miesiąca. Do budowy zużyto około 30 000 klocków.

Oprócz makiety sklepu w lidlowej strefie stanęły dwie ciężarówki, samochody, wiaty na wózki sklepowe i zadowoleni klienci tej sieci handlowej.

- Chociaż my w Lidl Dania generalnie budujemy szybko, to jest bardzo imponujące, co zrobiono ze sklepem w Legolandzie - mówi zadowolony dyrektor ds. rozwoju i nieruchomości w Lidl Dania, Mads T. Nielsen. - To duński rekord najszybciej budowanego sklepu Lidla – podkreśla.

I dodaje, że szczególnie cieszy go fakt, że powstał sklep przyciągający uwagę dzieci, co wpisuje się w strategię działalności Lidla. - Każdego dnia ciężko pracujemy, aby być pierwszym wyborem zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wszystkich Duńczyków – wyjaśnia.

Wiosną Lidl wszedł w sponsoring Legolandu. Umowa obowiązuje do 2023 r. Makieta sklepu jest jednym z jej elementów. - Jesteśmy przekonani, że przyszła współpraca, która zaoferuje również inne ekscytujące inicjatywy i działania, stworzy wielką wartość dla obu stron. Lidl to ekscytująca firma, która świetnie się rozwija, dlatego Lidl jest również atrakcyjnym partnerem dla Legolandu - mówi Anders Bergen, senior partnership manager w Legoland.

Lidl Dania ma 134 sklepy. Buduje rocznie około 10 nowych.

Zdjęcie: Lidl Danmark PR

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.