Biedronka otwiera się na klientów z Litwy i Niemiec

Jako pierwsi napisaliśmy, że Biedronka ruszyła z komunikacją w języku litewskim i zmieniła zasady swojego programu lojalnościowego tak, aby można się było w nim rejestrować na litewskich numerach telefonów. Teraz sieć potwierdza ten kierunek rozwoju oraz wskazuje kolejny - nad Odrą.

O tym, że Biedronka kusi litewskich klientów i reklamuje się w tamtejszych mediach społecznościowych napisaliśmy jako pierwsi. Sieć potwierdza tę informację i przy okazji zdradza, że otwiera się też na niemieckich klientów. Zresztą już od połowy kwietnia tego roku Biedronka umożliwia Niemcom i Litwinom założenie Mojej Biedronki online. Wystarczy do tego litewski lub niemiecki numer telefonu.

Z kolei od 29 do 31 lipca na ulice Mariampolu i Olity (Litwa) wyjadą przyczepy mobilne reklamujące kartę Moja Biedronka, a hostessy będą rozdawać mieszkańcom tych miast balony i pomagać w założeniu karty lojalnościowej. To pierwsza taka akcja sieci Biedronka, która chce zachęcić do zakupów w jej sklepach obywateli sąsiednich krajów.

Skąd taki pomysł? Biedronka przeanalizowała dane, z których wynika, że obecnie większym zainteresowaniem karta cieszy się wśród klientów z Niemiec: w ciągu ok. 60 dni z tego kraju zarejestrowano ponad 1,5 tys. numerów telefonicznych. Z Litwy: ok. 700 numerów. Obie te liczby wciąż rosną.

- Wiemy, że oferta naszych sklepów cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców sąsiednich krajów, zrobiliśmy więc krok w ich stronę. Założenie karty Moja Biedronka to wiele korzyści cenowych i dodatkowe promocje, dzięki którym zakupy w naszych sklepach będą jeszcze tańsze dla każdego, bez względu na miejsce zamieszkania - komentuje Piotr Szymanowicz, starszy menedżer ds. marketingu w sieci Biedronka.

Biedronka to największa dyskontowa sieć w Polsce, pod której szyldem działa ponad 3 tys. sklepów.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.