Więcej mocy w Melvicie

Melvit, ostrołęcki producent naturalnej i nieprzetworzonej żywności, buduje nową fabrykę. Koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

Zakład produkcyjny powstaje w Krukach k. Ostrołęki i - jak zapewnia producent - w swojej kategorii będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie, spełniającym także standardy w zakresie certyfikacji BIO.

Dzięki inwestycji moce produkcyjne firmy zostaną "wielokrotnie zwiększone". W powstającym w Krukach zakładzie produkowane będą głównie produkty z owsa – m.in. płatki owsiane. Produkty te należą do kategorii, w której spółka rozwija się szczególnie dynamicznie.

Pierwszy etap inwestycji spółka zamierza zamknąć w 2023 r. Obejmie on część produkcyjną z nowymi liniami przetwórstwa zbożowego. Drugim etapem będzie rozbudowa zaplecza magazynowego, biurowego oraz centrum spedycyjnego.

- Ta inwestycja odzwierciedla kierunek, w którym podążamy od wielu lat. Utrzymanie pozycji lidera i globalna ekspansja to nasze cele, które będziemy stale realizować – mówi Piotr Szczęsny, przewodniczący rady nadzorczej  Melvit.

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.