Kaufland przyjął rekordową liczbę praktykantów

Sieć przyjęła w tym roku 70 młodych osób, które w okresie od lipca do września odbędą praktykę w wielu działach w centrali firmy we Wrocławiu, centrach logistycznych i w sklepach w całym kraju.

Zdaniem blisko połowy młodych Polaków pandemia COVID-19 wpłynęła negatywnie na ich szanse na rynku pracy. W przypadku wielu organizacji globalny kryzys gospodarczy nie tylko zahamował procesy rekrutacyjne, ale także zmniejszył liczbę ofert skierowanych do studentów i absolwentów. Zaledwie 12% firm planuje tego lata przyjąć pracowników na staże czy praktyki (Instytut badawczy Randstad – plany pracodawców, czerwiec 2021). Firma Kaufland nie zrezygnowała z organizowanego regularnie wakacyjnego programu, a dodatkowo poszerzyła grupę zaproszonych do współpracy praktykantów.

Wyjątkowo duża liczba aplikacji do tegorocznego programu letnich praktyk potwierdza, że nawet w okresie pandemii młodzi ludzie aktywnie szukają miejsca, w którym postawią pierwsze kroki na swojej zawodowej ścieżce. Sieć Kaufland przyjęła w tym roku aż 70 młodych osób, które w okresie od lipca do września odbędą praktykę w wielu działach w centrali firmy we Wrocławiu, centrach logistycznych i w sklepach w całym kraju.

- Czas spędzony w naszej firmie pod okiem doświadczonych specjalistów z pewnością zaowocuje zdobyciem wielu umiejętności oraz pożądanych w branży kompetencji. To jednocześnie okazja do nawiązania kontaktów biznesowych w międzynarodowej sieci handlowej, a nawet szansa na stałe zatrudnienie, na które mogą liczyć wyróżniający się praktykanci – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor personalny Kaufland Polska. - Za poświęcony czas i zaangażowanie w pracę, bez względu na formę zatrudnienia, należy się adekwatne wynagrodzenie, dlatego uczestnicy naszego programu otrzymają pensję w wysokości 2900 złotych brutto miesięcznie – dodaje.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1300 sklepów i zatrudnia ok. 132 000 pracowników. W Polsce sieć prowadzi 227 marketów i zatrudnia ok. 16 000 pracowników.

Katarzyna Pierzchała 4524 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.