Dr. Oetker otwiera własną kawiarnię

Producent mrożonej pizzy i dodatków do ciast otworzył własną kawiarnię, piekarnię i restaurację pod nazwą Gugelhupf & Du w najlepszej lokalizacji w centrum Frankfurtu.

Lokal może pomieścić niemal 300 gości, a w ofercie ma również specjały wegetariańskie i wegańskie. Placówka działa od wtorku 20 lipca otworzyła we wtorek własną „kawiarnię, restaurację, piekarnię” w centrum Frankfurtu. Jak zapowiada firma, nowa koncepcja gastronomiczna pod nazwą Gugelhupf & Du (Babka - w znaczeniu ciasta - i Ty) będzie prowadzona przez spółkę zależną grupy Dr. Oetker Hospitality.

W centrum zainteresowania kawiarni są słodkie wypieki, ale lokal obiecuje „przysmaki na każdy gust i o każdej porze dnia”. Poza napojami, przystawkami i bogatym menu na lunch i kolację, zgodnie z komunikatem prasowym koncepcja koncentruje się „na wypiekach i klasycznych ciastach z nowoczesną interpretacją”. Nowa kawiarnia i restauracja znajdują się w odbudowanym pałacu Thurn und Taxis-Palais, który służy jako miejsce organizacji eventów, w samym centrum Frankfurtu.

Nowa kawiarnia ma 150 miejsc wewnątrz i kolejne 140 miejsc na tarasie na zewnątrz. Wnętrze składa się z trzech sal oraz otwartej kuchni i piekarni, które dają możliwość obserwowania kucharzy i piekarzy przy pracy.

Jak mówi Florian Schneider, dyrektor zarządzający Dr. Oetker Hospitality, firma „już współpracowała z czołowymi międzynarodowymi specjalistami gastronomicznymi na etapie rozwoju”.

Dr. Oetker Hospitality jest częścią działu spożywczego grupy Dr. Oetker. Spółka, która została założona w 2019 roku, mówi, że zajmuje się „konceptami gastronomicznymi, które przyczyniają się do marki Dr. Oetker”. Oprócz Gugelhupf & Du firma prowadzi w Los Angeles koncept Pudu Pudu, który serwuje klasyczny pudding „w różnorodny i nietypowy sposób”.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.