TJX Europe otworzył tymczasowy magazyn

21 lipca TJX Europe, właściciel sieci sklepów TK Maxx, uruchomił tymczasowe centrum dystrybucyjne w Nowym Kisielinie koło Zielonej Góry. Otwarcie jest kolejnym etapem prac związanych z budową największego magazynu firmy w Europie kontynentalnej, który powstanie w Sulechowie.

TJX Europe uruchomiło tymczasowy magazyn zlokalizowany w Panattoni Park przy ul. Innowacyjnej 15 w Nowym Kisielinie. Liczy 20 000 mkw. powierzchni. W otwarciu obiektu uczestniczyło około 100 osób, które w tym tygodniu rozpoczęły pracę w tym centrum dystrybucyjnym. Na tym jednak nie koniec. W najbliższych miesiącach powstanie co najmniej 300 kolejnych miejsc pracy, na które TJX Europe prowadzi aktualnie rekrutację. Osoby zatrudnione w tymczasowym centrum dystrybucyjnym w Nowym Kisielinie docelowo zostaną pracownikami magazynu budowanego w Sulechowie.

Uruchomienie magazynu w Nowym Kisielinie to bowiem kolejny etap prac nad rozpoczętą w marcu br. budową największego centrum dystrybucyjnego TJX Europe w Europie kontynentalnej. Budynek o metrażu ponad 61 000 mkw., który powstanie w Sulechowie, będzie drugim, po mieszczącym się we Wrocławiu, magazynem TJX Europe w Polsce i szóstym w Europie – obok Bergheim w Niemczech oraz Stoke, Wakefield i Walsall w Wielkiej Brytanii. Będzie obsługiwać ponad 200 sklepów TK Maxx, zlokalizowanych w Austrii, Holandii, Niemczech oraz Polsce.

Otwarcie nowego centrum dystrybucyjnego, w którym w pierwszych latach działalności zatrudnienie znajdzie ponad 1000 osób, planowane jest na jesień/zimę 2022/2023.

TK Maxx to sieć sklepów oferująca szeroki wybór ubrań damskich, męskich, dziecięcych oraz butów, akcesoriów i dodatków dla domu modnych marek. Koncepcja firmy opiera się na modelu off-price, który polega na sprzedaży produktów znanych marek i projektantów po okazyjnych cenach (do 60% niższych od regularnych cen sprzedaży).

Sieć jest obecna w Polsce od 2009 r., gdzie prowadzi 49 sklepów. TK Maxx uzupełnia asortyment kilka razy w tygodniu. TK Maxx jest własnością spółki TJX Europe, a spółką macierzystą jest TJX Companies, Inc.

Katarzyna Pierzchała 4740 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.