Dino kończy budowę magazynu w Sierpcu

Do otwarcia szykuje się wielkie centrum dystrybucyjne sieci Dino w Sierpcu na Mazowszu. Trwają ostatnie prace wykończeniowe - ustalił HandelExtra.

Budowa nowego magazynu w centralnej Polsce rozpoczęła się 2 września ub.r. Jak czytamy na stronie urzędu miejskiego w Sierpcu założeniem inwestora - Centrum Wynajmu Nieruchomości 1 SA - jest ukończenie tego projektu do końca 2021 r. Dino Polska w komunikatach korporacyjnych informuje, że będzie ono otwarte już w drugiej połowie roku. Po postępie prac widać, że nawet wcześniej. Generalnym wykonawcą jest Atlas Ward Polska.

Magazyn ma 45 000 mkw. powierzchni. Znajdzie się na niej mroźnia, chłodnia, magazyny suche, biurowce oraz części biurowo-socjalne.

Zatrudnienie znajdzie tu około 500 osób z terenu miasta i powiatu oraz dodatkowo, przy pracach związanych z transportem, ok. 180 osób. Jak na razie trwa rekrutacja na kilkanaście stanowisk, w tym na dyspozytora transportu, kierownika i zastępcę kierownika centrum dystrybucji, kierownika magazynu, zmiany, kontrolera jakości warzyw, owoców i kwiatów, a także konserwatora bakterii trakcyjnych. Poszukiwani są także magazynierzy, operatorzy wózka wysokiego składowania, serwisant oraz specjalista ds. dokumentacji magazynowej.

- Bardzo się cieszymy, że tak ogromna firma rozpocznie swoją działalność w naszym mieście. Jest to pierwszy tak duży inwestor od kilkudziesięciu lat, będzie to jeden z trzech największych pracodawców w regionie – usłyszeliśmy w urzędzie w Sierpcu.

Inwestycja sieci w centralnej Polsce oznacza, że Dino zamierza skoncentrować się na ekspansji właśnie w centralnej, ale też wschodniej części kraju. Dotychczas najmocniejsza jest w zachodnich regionach. Nowy magazyn będzie w stanie obsłużyć logistycznie nawet kilkaset sklepów.

Obecnie Dino Polska ma sześć centrów dystrybucyjnych: w Krotoszynie i Jastrowiu (oba w woj. wielkopolskim), Wolborzu (woj. łódzkie), Rzeszotarach (woj. dolnośląskie), Łobzie (woj. zachodniopomorskie) i Sieroniowicach (woj. opolskie). Obiekt w Sierpcu będzie jej siódmym centrum dystrybucyjnym i pierwszym na Mazowszu.

Spółka Dino otworzyła od stycznia do końca czerwca 2021 r. 150 nowych sklepów wobec 84 rok wcześniej. Na koniec czerwca 2021 r. sieć Dino liczyła 1622 sklepy, podczas gdy rok wcześniej było to 1302 markety.

Zdjęcia: HandelExtra.pl

Katarzyna Pierzchała 4661 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.