Irlandczyk porządzi Lidlem

Wyjaśniło się, kto zastąpi wyznaczonego na komplementariusza Grupy Schwarz Gerda Chrzanowskiego na stanowisku prezesa Lidla.

Nowym szefem niemieckiej sieci dyskontowej zostanie Kenneth McGrath, obecny dyrektor generalny amerykańskiego dyskontera Save a Lot - informuje Lebensmittel Zeitung. Irlandczyk będzie początkowo zastępcą obecnego prezesa Lidla Gerda Chrzanowskiego.

46-latek od 1 października przeprowadza się do Neckarsulm. Podobno w przyszłości będzie odpowiedzialny za międzynarodowy biznes spółki handlowej. McGrath pracował już dla sieci Lidl - ma w niej ponaddziesięcioletnie doświadczenie. Był m.in. country managerem w Irlandii, a w pierwszych latach przed wejściem na rynek kierował również ekspansją sieci w USA. Stamtąd przeniósł się do amerykańskiego dyskonta.

Jak ocenia LZ, jako przyszły wiceprezes zarządu Lidla Kenneth McGrath ma prostą drogę na stanowisko prezesa Lidla w przyszłości. Gerd Chrzanowski powinien zająć stanowisko generalnego partnera Grupy Schwarz, gdy tylko wyjaśni się, kto zostanie jego następcą w Lidlu. Jako komplementariusz Chrzanowski przejmie rolę Klausa Gehriga, który odszedł z firmy dwa tygodnie temu - po 17 latach na czele Grupy Schwarz i 45 latach w firmie.

W ciągu ostatnich kilku dni wymieniano nazwiska wielu kandydatów na stanowisko szefa Lidla, ale McGrath prawie nie był brany pod uwagę. Jednak obecni i byli członkowie zarządu – jak donosi LZ – nie dostali szansy. W środowisku Lidla kandydatura Irlandczyka najczęściej spotyka się z pozytywną reakcją, nawet jeśli niewielu obecnych menedżerów pamięta McGratha z jego działalności w firmie. Cieszy się on dobrą opinią wśród weteranów – w tym Gerda Chrzanowskiego.

– Cieszę się, że w osobie Kennetha McGratha udało nam się odzyskać eksperta i menedżera w handlu międzynarodowym z wieloletnim doświadczeniem, który już przyczynił się do naszego sukcesu – mówi przyszły komplementariusz grupy.

Zdjęcie: Lebensmittel Zeitung

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.