PB: Mlekovita rozbuduje zakład

Największa grupa mleczarska w Polsce stara się o rządowy grant - pisze "Puls Biznesu".

Zdaniem dziennika koncern planuje rozbudowę zakładu w Wysokiem Mazowieckiem i stara się o rządowe wsparcie.

Grupa Mlekovita w 2020 r. zwiększyła przychody z 5,2 mld zł do 5,5 mld zł, ale nadal zamierza inwestować w rozwój bazy technicznej, technologicznej i produktowej. W ubiegłym roku na te cele przeznaczyła 100 mln zł. W tym roku  powstaje fabryka serów oraz największy magazyn logistyczny w mleczarstwie, o powierzchni 1 hektara.

Choć firma nie chce ujawniać szczegółów najnowszych projektów, to z informacji „PB” wynika, że koncern zamierza rozbudować zakład w Wysokiem Mazowieckiem, gdzie znajduje się jego centrala. Ma tam powstać fabryka UHT wyposażona w urządzenia do przerobu półproduktów powstałych w procesie odwirowania mleka. Projekt jest wart 260 mln zł, a Mlekovita deklaruje utworzenie 50 miejsc pracy i ubiega się o rządowy grant na "inwestycję o kluczowym znaczeniu dla gospodarki". Jeśli dostanie zgodę międzyresortowego zespołu i podpisze umowę z Ministerstwem Rozwoju, Pracy i Technologii, może otrzymać nawet 27 milionów złotych.

Jak przypomina gazeta, Grupa Mlekovita korzystała już z programu wspierania kluczowych inwestycji. W kwietniu 2015 r. jako pierwsza polska spółka otrzymała 30,4 mln zł na projekt wart 380 mln zł, tworzący 153 miejsca pracy, również w Wysokiem Mazowieckiem. W ubiegłym roku rozpoczęła produkcję batoników twarogowych w Pilicy oraz mleka zagęszczonego w tubkach i masy krówkowej w Świeciu. Od jesieni 2020 r. ma dwa sklepy internetowe: sba.com.pl z artykułami o dużej zawartości białka oraz mlekovitkę.pl z produktami mleczarskimi swojej marki, artykułami spożywczymi i przemysłowymi.

Z zestawienia "PB" wynika, że wyższy grant otrzymała do tej pory konkurencyjna Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol - 36,7 mln złotych, rownież na inwestycję o wartości 380 milionów złotych, kreującą 160 miejsc pracy.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.