Orlen szuka partnerów pod automaty paczkowe

Na początku sierpnia ruszy zapytanie ofertowe PKN Orlen na wybór partnerów, którzy będą wspierali koncern w pozyskaniu nieruchomości pod automaty paczkowe. Koncern szuka też lokalizacji samodzielnie.

Stawianie automatów paczkowych to nowy element biznesu, który w połączeniu z wdrażaniem usług e-commerce i nowej marki Orlen Paczka ma aktywnie wspierać rozwój obszaru detalicznego PKN Orlen.

Jak ustaliliśmy, już w trzecim kwartale br. klientom udostępniona zostanie możliwość odbioru i nadania paczek w 200 automatach paczkowych, na wybranych stacjach Orlenu oraz w kilku tysiącach punktów Ruch. Do końca tego roku korzystać będzie można w sumie już z ponad 5,5 tys. punktów sieci. Docelowo, usługa odbioru i nadania paczek będzie dostępna w 10 tys. punktów, w tym 2 tys. automatach paczkowych.

Na początku sierpnia 2021 ruszy zapytanie ofertowe PKN Orlen na wybór partnerów, którzy będą wspierali koncern w pozyskaniu nieruchomości pod automaty paczkowe. Orlen samodzielnie też szuka odpowiednich lokalizacji - na osiedlach, w pobliżu węzłów przesiadkowych, sklepów, galerii handlowych, zakładów pracy czy placówek kultury. 

Do sieci Orlen Paczka może dołączyć każdy, kto ma prawo do swobodnego dysponowania terenem, sam teren jest łatwo dostępny i uczęszczany 24/7, ma dostęp do przyłącza elektrycznego, a do wynajęcia muszą być co najmniej 4 metry kwadratowe gruntu. Koncern ze swojej strony zapewnia "atrakcyjne warunki czynszu", pokrywa koszty przygotowania terenu oraz instalacji elektrycznej, zajmuje się obsługą przesyłek w automacie paczkowym oraz załatwia wszelkie formalności związane z montażem urządzenia.

 

 

Katarzyna Pierzchała 4544 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.