Lidl otwiera się na północy i na południu

W czwartek 22 lipca Lidl uruchomi swój 3. obiekt w Dąbrowie Górniczej oraz pierwszy w Przejazdowie. Według monitoringu HandelExtra Lidl zbliża się do 800 placówek w Polsce.

Nowy sklep sieci Lidl w Dąbrowie Górniczej, przy al. Zagłębia Dąbrowskiego 9, ma powierzchnię sali sprzedaży wynoszącą ok. 1350 mkw. Zostało tu zatrudnionych ponad 20 osób. Placówka będzie czynna od poniedziałku do soboty od 6:00 do 22:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00. Może pochwalić się około setką miejsc parkingowych, trzema miejscami postojowymi dla osób niepełnosprawnych oraz trzema dla rodzin z dziećmi. Z kolei z myślą o rowerzystach powstało 10 stojaków wraz z gumowym zabezpieczeniem, chroniącym przed porysowaniem zaparkowanych rowerów. Stojaki są pod dachem, przy wejściu głównym.

Drugi sklep, który szykuje się do otwarcia, jest w Przejazdowie przy ul. Głównej 25. Jest mniejszy od poprzednika - sala sprzedaży na 1000 mkw. Mimo mniejszej powierzchni, pracę znalazła tu taka sama liczba osób, jak w placówce w w Dąbrowie Górniczej. Identyczne są też godziny funkcjonowania obu sklepów. W Przejazdowie na zmotoryzowanych klientów czekać będzie ok. 88 miejsc parkingowych.

W nowych Lidlach wykorzystano ekologiczne rozwiązania m.in.: odzysk ciepła z urządzeń chłodniczych, wykorzystany na cele ogrzewania obiektu, instalację ogrzewania wykonaną w oparciu o gruntowe pompy ciepła oraz pełne energooszczędne oświetlenie LED – zarówno wewnątrz obiektu jak i na parkingu. W przyszłości w Przejazdowie planowane jest wyposażenie budynku w panele fotowoltaiczne.

W dniu otwarcia na klientów sklepów czekać będą specjalne promocje oraz liczne atrakcje.

Według monitoringu HandelExtra po czwartkowych otwarciach Lidl będzie miał 775 sklepy w Polsce.

Katarzyna Pierzchała 4544 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.