Nowe Lewiatany: kurs na Opolszczyznę i Dolny Śląsk

W południowo-zachodniej Polsce powstały cztery sklepy sieci: w Kluczborku, Zębowicach, Obornikach Śląskich i w Jemielnicy. Nowe Lewiatany uruchomione zostały także m.in. w Gdańsku i Warszawie. Do końca roku zarząd sieci zapowiada kolejne otwarcia.

Od początku roku Polska Sieć Handlowa Lewiatan uruchomiła 114 nowych placówek handlowych. Obejmują one różne formaty dopasowane do potrzeb lokalnych klientów – od mniejszych powierzchni po większe markety. Wszystkie zaprojektowane zostały zgodnie z najnowszym konceptem sieci Lewiatan. Oznakowano więc aleje zakupowe i dostosowano ich układ zapewniając wysoki komfort zakupów. Sale sprzedaży zostały wyposażone w nowoczesne systemy chłodzenia, co gwarantuje wysoką jakość i świeżość sprzedawanego asortymentu.

Sklep w Zębowicach jest przy ul. Oleskiej 2 i zajmuje 185 mkw., natomiast powierzchnia sali sprzedaży placówek handlowych w Kluczborku i Jemielnicy przekracza 160 mkw. Najmniejszy jest sklep w Obornikach Śląskich przy ul. Herberta 5, który ma 100 mkw.

We wszystkich sklepach klienci znajdą m.in. szeroką ofertę marki własnej Lewiatan, a także bogaty wybór artykułów od lokalnych dostawców, jak nabiał, mięsa, wędliny i pieczywo. Ponadto asortyment Lewiatana w Zębowicach został uzupełniony o szeroki wachlarz owoców i warzyw od lokalnych rolników.

– Nasza sieć od ponad roku prowadzi projekt Wybieram lokalne, wspierający produkty pochodzące od regionalnych producentów i dostawców. Tworząc ofertę naszych sklepów zlokalizowanych w regionie Opolszczyzny i Dolnego Śląska, gdzie kuchnia tradycyjna cieszy się dużą popularnością, staraliśmy się wykorzystać potencjał najbliższej okolicy – mówi Adrian Damski, prezes zarządu spółki regionalnej Lewiatan Opole.

Podkreśla przy tym, że otwarcie nowych obiektów to także nowe miejsca pracy, dodatkowe wpływy do budżetów miast i wsi, gdzie działają sklepy. - Warto zaznaczyć, że wielu naszych przedsiębiorców angażuje się w życie społeczne mieszkańców regionu inicjując lub włączając się w działające akcje społeczne w regionie. W tym celu zresztą Lewiatan powołał do życia Fundację PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb - dodaje.

Sklepy otwarte są sześć dni w tygodniu, w tym w niedziele handlowe. Wyjątkiem jest placówka w Kluczborku, która zaprasza na zakupy siedem dni w tygodniu.

Polska Sieć Handlowa Lewiatan to jedna z najdłużej funkcjonujących sieci franczyzowych. Na koniec 2020 roku w sieci zrzeszone było ponad 3200 placówek handlowych zatrudniających 30 000 pracowników. Łączne obroty, które w 2020 roku przekroczyły 14,2 mld zł, stawiają sieć w ścisłej czołówce organizacji handlowych w Polsce.   

 

Katarzyna Pierzchała 4544 Artykuły

W „Handlu” od 2004 r. Europę przemierza dla przyjemności, Polskę w poszukiwaniu sklepów wartych uwagi. Zgłębia handel od podszewki. Puzzlomaniaczka.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.