Właściciel Lidla i Kauflandu rusza z pomocą

Grupa Schwarz przekaże 10 milionów euro na pomoc ofiarom dramatycznych powodzi, jakie jakie pod koniec końca ubiegłego tygodnia dotknęły położone nad Renem i Mozelą Nadrenię-Palatynat i Nadrenię Północną-Westfalię.

Poprzez darowiznę w wysokości 10 milionów euro Schwarz chce udzielić natychmiastowej pomocy dotkniętym regionom i wyrazić solidarność z poszkodowanymi. „Z głębokim współczuciem i smutkiem śledzimy wydarzenia na terenach powodziowych” – głosi komunikat firmy, w którym składa ona kondolencje poszkodowanym i ich rodzinom oraz wyraża uznanie i podziw dla pomagających.

Kwota zadeklarowanej pomocy wzrosła podczas weekendu. Kaufland już w piątek zaoferował 250 tys. euro, a Lidl pół miliona euro, zaś pracownicy obu sieci zaopatrywali poszkodowanych w żywność. W niedzielę jednak, w obliczu ogromu szkód, Grupa zwiększyła swój wkład w akcję "Niemcy pomagają" do 10 milionów euro. Nie można jeszcze przewidzieć pełnego zakresu szkód. „Tym bardziej ważne jest, abyśmy wnieśli swój wkład teraz, aby pomoc mogła być udzielona szybko tam, gdzie jest ona obecnie najpilniej potrzebna” - uzasadnia detalista.

Zaledwie tydzień temu ten największy europejski detalista przedstawił swoją strategię ochrony klimatu, a kilka dni później, katastrofa powodziowa na zachodzie Niemiec pokazuje zdaniem wielu ekspertów konsekwencje zmian klimatycznych. „Przeżywamy jedną z największych katastrof, z jakimi Niemcy kiedykolwiek musiały sobie poradzić” – oceniła firma w oświadczeniu.

Zdjęcie: Shutterstock

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.