Lidl i Kaufland urosły podczas pandemii

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, w ubiegłym roku finansowym zakończonym w lutym, zwiększyła sprzedaż o 9,6%.

Grupa Schwarz zwiększyła w ubiegłym roku sprzedaż do 125,3 miliarda euro, co odpowiada wzrostowi o 9,6%.
 
Czwarty co do wielkości detalista na świecie zwiększył skonsolidowaną sprzedaż netto ze 114,3 do 125,3 mld euro. W zeszłym roku grupa zainwestowała około 8 miliardów euro w swoją podstawową działalność. Za lwią część sprzedaży odpowiada Lidl, który zwiększył sprzedaż o 7,3 mld euro, czyli o 9,9% do 96,3 miliarda euro. 
 
Natomiast w Kauflandzie obroty wzrosły o 1,8 mld euro do 25,5 miliarda euro (7,5%). Podrzędną rolę odegrało tu przejęcie pierwszych hipermarketów sieci Real, które zapewnią wielkopowierzchniowemu dyskonterowi wzrost sprzedaży dopiero w bieżącym roku obrotowym.
 
Inaczej niż w poprzednich latach, tym razem Grupa Schwarz uwzględniła w bilansie całokształt swojej działalności, podając wyniki działalności spółki PreZero, która poprzez spółkę GreenCycle jest własnością Grupy. PreZero to międzynarodowa korporacja działająca w branży usuwania odpadów, obecna także w Polsce.W ubiegłym roku miała ona największy w Grupie wzrost, o 33,7%, ale przy bardzo niskiej bazie. Rok obrotowy zamknął się tu kwotą 700 milionów euro.
 
Oprócz stabilnych procesów biznesowych i efektywnego łańcucha dostaw, Grupa Schwarz wymienia również wydajność około 500 000 "wysoce zmotywowanych" pracowników jako jeden z powodów, dla których była w stanie poradzić sobie z wielkimi wyzwaniami roku koronawirusa i zaopatrywać ponad 12900 swoich sklepów podczas pandemii.
Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.