Detalista testuje kiosk na kółkach [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Niedaleko Starego Miasta w Kolonii, w centrum biznesowym Carlswerk trwają testy samochodu, będącego... automatem vendingowym. Prototyp stworzyła grupa Rewe wespół z operatorem telekomunikacyjnym Vodafone.

Biało-czerwona furgonetka jest autem autonomicznym, a więc porusza się bez kierowcy! Ten minikiosk na kółkach zaopatruje pracowników biurowych i gości w przekąski i napoje. Rewe i Vodafone od środy 8 lipca testują w Kolonii „pierwszy autonomicznym kiosk w Europie”.

Snack Mobil, bo tak nazywa się pojazd, jest przeznaczony do dostarczania przekąsek, słodyczy i napojów zarówno pracownikom tego kompleksu biurowo-usługowo-przemysłowo-kulturalnego.

– Wprowadzamy autonomiczne pojazdy z placu testowego do prawdziwego życia – powiedział cytowany przez Lebensmittel Zeitung szef Vodafone Germany, Hannes Ametsreiter przy okazji rozpoczęcia projektu.

Po zakończeniu fazy testowej Snack Mobil ma jeździć po kompleksie w Carlswerk od 10:00 do 16:00 stałą ustaloną trasą w kształcie pętli.

Pojazd, który porusza się z prędkością sześciu kilometrów na godzinę, jest sterowany kamerami, czujnikami i technologią komórkową, która służy jako wirtualne torowisko. Jeśli na jego drodze znajdzie się przechodzień, pojazd zatrzymuje się automatycznie. Na razie dla bezpieczeństwa stale towarzyszy mu ludzki asystent.

Zdjęcia: Vodafone

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.