Polska wyprodukuje więcej chipsów

Trzy tygodnie po podpisaniu listu intencyjnego w tej sprawie producent chipsów Frito Lay zawarł umowę z Budimexem na budowę fabryki. Prawdopodobnie na Dolnym Śląsku.

Zdjęcie z zakładu Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim

Giełdowy Budimex poinformował w komunikacie o zawarciu umowy z należącą do PepsiCo spółką Frito Lay's na budowę zakładu Frito Lay w Polsce wraz z instalacjami wewnętrznymi, w tym z robotami elektromechanicznymi oraz zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Trzy tygodnie wcześniej obie firmy podpisały list intencyjny w sprawie tej inwestycji.

Wartość umowy określono na 343 miliony złotych. Budowa rozpocznie się już 2 sierpnia i ma się zakończyć do końca 2022 roku.

Budimex nie podał lokalizacji fabryki, ale dziennikarze money.pl doszukali się informacji, że prawdopodobnie gigantyczny zakład powstanie w Środzie Śląskiej (choć dwa razy piszą o Środzie Wielkopolskiej).

"Tak wynika z informacji udostępnionych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Frito Lay wystąpił o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia, które nazywa się dokładnie tak samo, jak w informacji o podpisaniu listu intencyjnego. Stąd wszystko wskazuje na tę lokalizację ogromnej fabryki" - czytamy na portalu.

Rzeczywiście, dokument taki istnieje BIP UM Środa Śląska, mieście położonym między Wrocławiem a Legnicą.

Wspomniana działka ma 30 hektarów i znajduje się w specjalnej strefie ekonomicznej LSSE w miejscowości Święte.

PepciCo, którego częścią jest Frito Lay, działa w Polsce od 1991 roku i obecnie zatrudnia 3200 osób. Ma fabryki w Michrowie, Żninie, Grodzisku Mazowieckim i Tomaszowie Mazowieckim. W tych dwóch ostatnich miejscach produkowane są przekąski.

Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.