Bakalland z nowym szefem!

Marian Owerko, założyciel spółki Bakalland, a od kilku lat przewodniczący jej rady nadzorczej, poinformował, że do zarządu firmy jako jej szef dołączył właśnie Marcin Czarnecki.

Na zdjęciu: od lewej Marian Owerko i Marcin Czarnecki, źródło: profil LinkedIn Mariana Owerko

- Fajna wiadomość na początku nowego roku fiskalnego, do Zarządu Bakalland S.A. dołączył - jako jego szef - Marcin Czarnecki !!! Profesjonalista pasujący do naszej Spółki !!! Równolegle z Marcinem troszkę innowacji produktowych ....!!! - napisał Marian Owerko w mediach społecznościowych [pisownia oryginalna - przyp. red.].

Marian Owerko jest założycielem i byłym prezesem Bakallandu, który w 2014 r. - po ponad 20 latach kierowania firmą - zrezygnował z pełnionej funkcji i zasiadł w radzie nadzorczej spółki.

Marcin Czarnecki ma wieloletnie doświadczenie w międzynarodowych firmach w regionie Europy Środkowej i Wschodniej - w Polsce, Rosji i na Ukrainie.

Pracował m.in. w firmie Harper Hygienic, gdzie odpowiadał za restrukturyzację prowadzącą do szybkiej poprawy wyników finansowych, w Grupie Delicpol (jako prezes zarządu); Bongrain Polska i Bongrain Ukraine oraz w Danone na Ukrainie.

Firma Bakalland od 26 lat specjalizuje się w kategorii bakalii oraz innych segmentach produkcji spożywczej. W 2015 r. do grupy dołączyła marka Delecta. 

 

 

 

Ilona Mrozowska 4593 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.