Podwójny jubileusz TZMO

W tym roku firma obchodzi 70-lecie przedsiębiorstwa Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych oraz 30-lecie Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych.

13 sierpnia 1991 r. pracownicy firmy utworzyli spółkę akcyjną TZMO, która wykupiła majątek przedsiębiorstwa od Skarbu Państwa. To był przełomowy moment historii firmy.

- Uwierzyliśmy,że czas zmian ustrojowych, jakie zaszły na przełomie lat 80-tych i 90-tych w Europie Środkowo-Wschodniej, otwiera nowe drogi rozwoju i tylko od naszej determinacji zależy jak te możliwości wykorzystamy. Zdecydowaliśmy się zmierzyć z naszymi marzeniami o silnym przedsiębiorstwie, które z sukcesem konkuruje na rynkach świata - mówi Jarosław Józefowicz, prezes zarządu TZMO SA od 1991 a dyrektor TZMO w latach 1981-1991.

Dziś w skład Grupy TZMO wchodzi 56 spółek, zlokalizowanych w 18 krajach świata: Austria, Białoruś, Czechy, Dania, Federacja Rosyjska, Francja, Indie, Litwa, Łotwa, Niderlandy, Niemcy, Polska, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, USA, Węgry.

Produkty firmy docierają do klientów żyjących w 80 państwach.

Międzynarodowy zespół pracowników liczy ponad 8000 osób.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.