Spar zaczyna sprzedaż bez opakowań

Sieć Spar testuje system dozowania produktów bez opakowań. Do zakupu towarów luzem klienci mogą wykorzystać papierową torbę, pojemnik dostarczony do sklepu lub pojemnik przywieziony z domu.

Dozowniki do sprzedaży produktów luzem na razie pojawiły się w mieście Bala, w Wielkiej Brytanii (Walia), w hrabstwie Gwynedd. Z dozowników można kupić produkty pod marką Spar Natural. Są to produkty sypkie, w tym m.in. zboża, rośliny strączkowe, bakalie, orzechy.

- Konsumenci coraz częściej w supermarketach i lokalnych sklepach wielobranżowych szukają rozwiązań, które pomogą im zaspokoić swoje wymagania dotyczące zdrowego stylu życia - przekonuje Spar.

Stacje dozujące produkowane są przez  firmę HL Display.

Stacje dozujące można dostosować zarówno do wielkości poszczególnej placówki, jak i do preferencji dotyczących asortymentu produktów. Dodatkowo firma Spar International udostępniła przyciągające wzrok materiały POS z różnymi produktami z kategorii Spar Natural. Sieć zbiera już zamówienia od poszczególnych operatorów sklepów Spar na tego rodzaju stacje dozujące.

Największa na świecie franczyzowa sieć detaliczna żywności Spar International odnotowała sprzedaż 39,8 miliarda euro za rok kończący się 31 grudnia 2020 r., co stanowi 7,4-proc. wzrost przychodów w stałych kursach walutowych. Pod koniec roku sieć tworzyło 13,5 tys. sklepów działających na 48 rynkach na całym świecie. Marka kontynuowała ekspansję na nowe rynki, rozpoczynając działalność w Ghanie. Spar zapowiada też intensywną ekspansję w naszym kraju i kończy adaptować przejęte supermarkety Piotr i Paweł do swoich formatów. Obecnie Spar ma w Polsce ponad 230 placówek.

CZYTAJ TAKŻE: SKLEP LUZEM W KRAKOWIE

Ilona Mrozowska 4263 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.