PKN Orlen szuka lokalizacji pod automaty Orlen Paczka

PKN Orlen buduje sieć punktów przesyłkowych Orlen Paczka. Klienci będą mogli w nich odbierać i nadawać przesyłki 24/7. Koncern szuka właśnie odpowiednich lokalizacji - na osiedlach, w pobliżu węzłów przesiadkowych, sklepów, galerii handlowych, zakładów pracy czy placówek kultury.

Na zdjęciu: pierwszy - z czterdziestu w tym roku - punkt sprzedaży Orlen w ruchu, przy ul. Grójeckiej 26 w Warszawie, uruchomiony 23 czerwca br.

Masz miejsce na automat paczkowy? Dołącz do sieci Orlen Paczka - tak PKN Orlen zachęca do zgłaszania lokalizacji pod własną sieć punktów przesyłkowych.

Do sieci Orlen Paczka może dołączyć każdy, kto ma prawo do swobodnego dysponowania terenem, sam teren jest łatwo dostępny i uczęszczany 24/7, ma dostęp do przyłącza elektrycznego, a do wynajęcia muszą być co najmniej 4 metry kwadratowe gruntu. Orlen ze swojej strony zapewnia "atrakcyjne warunki czynszu", pokrywa koszty przygotowania terenu oraz instalacji elektrycznej, zajmuje się obsługą przesyłek w automacie paczkowym oraz załatwia wszelkie formalności związane z montażem urządzenia.

Za obsługę klienta odpowiadają Orlen i firma kurierska dostarczająca przesyłki. W 2021 r. takim operatorem logistycznym będzie Ruch – dostawca znanej już na rynku usługi Paczka w RUCH-u, a następnie "inni kurierzy".

Urządzenia, które powstaną, są wielomodułowe, co oznacza, że można elastycznie dopasowywać ich wielkość i kształt do dostępnej powierzchni, operując liczbą modułów. Automat w wersji prostej ma wymiary 468 x 64 x 220 cm (szerokość x głębokość x wysokość), ale montowane mogą być także urządzenia w kształcie liter „L” lub „U”.

- Zależy nam na lokalizacjach ze swobodnym, całodobowym dostępem przez 7 dni w tygodniu. Bardzo istotne dla nas jest także wygodne dojście do automatu dla klientów i kurierów. Poszukujemy uczęszczanych miejsc na osiedlach, w pobliżu węzłów przesiadkowych, sklepów, galerii handlowych, zakładów pracy, placówek kultury, z dostępem do przyłącza energetycznego - informuje PKN Orlen.

Usługa Orlen Paczka będzie dostępna w sklepach internetowych i na internetowych platformach sprzedażowych. Dostarczanie przesyłek do maszyn paczkowych odbywać się będzie w każdy dzień roboczy.

Nie jest zaskoczeniem fakt, że PKN Orlen, od niedawna właściciel kiosków Ruchu, uruchamia własne automaty przesyłkowe - koncern informował o tym już kilka miesięcy temu, gdy przedstawiał strategię dla budowanej od podstaw sieci sklepów Orlen w Ruchu (na zdjęciu). PKN Orlen zapowiedział ok. 900 takich obiektów, a także ponad 10 tys. punktów nadań i odbiorów przesyłek oraz 2 tys. automatów paczkowych. Stawiane one będą w „atrakcyjnych” lokalizacjach, a z pierwszych maszyn będzie można korzystać już we wrześniu br.

Swoje pierwsze automaty do odbioru przesyłek niedawno pokazało Allegro. A to nie jedyny gracz, który podebrać trochę rynku InPostowi i jego paczkomatom (w Polsce jest 13 000 sztuk tych urządzeń, paczkomat z tym numerem stanął w Sopocie 7 lipca). Tempo przyrostu automatów do odbioru przesyłek w całym kraju bije rekordy, a ich powstawaniu sprzyja prawo budowlane. SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Ilona Mrozowska 4596 Artykuły

W „Handlu” od 2005 r. Blisko tematyki przemysłowej i producenckiej. Właścicielka białej kulki, czyli szynszyli o imieniu Tula.