Nie ma kierowców, misie Haribo nie dojadą

W brytyjskich sklepach zaczyna brakować ... misiów Haribo. Wszystko przez to, że nie ma komu ich przewozić - brakuje kierowców ciężarówek. - Sytuacja jest naprawdę krytyczna - ocenia James Bielby, dyrektor generalny Federacji Dystrybutorów Hurtowych.

Niemiecki producent słodyczy Haribo był zmuszony odwołać jedną z promocji na rynku brytyjskim, żeby utrzymać dostępność żelków. Wszystko przez niedobór kierowców ciężarówek, podaje Guardian.
 
– Podobnie jak wielu producentów i detalistów w całym kraju, doświadczamy wyzwań związanych z brakiem kierowców w całym kraju – powiedział rzecznik Haribo. – Współpracujemy z partnerami z branży spożywczej i napojów, aby rozwiązać ten problem i zareagować na niego.
Poinformowano również, że inni dostawcy, w tym Hain Daniels – dostawca zup, dżemów i kiełbasek wegetariańskich – poprosił swoich kontrahentów o pomoc w ułatwieniu dostaw.
 
Branża logistyczna ostrzegła partnerów, że mogą się pojawić przerwy w dostawach, zwłaszcza schłodzonej żywności, owoców i warzyw, z powodu braku kierowców. Branża transportowa twierdzi, że dziesiątki tysięcy miejsc pracy kierowców ciężarówek pozostaje nieobsadzonych z powodu połączenia brexitu i COVID-19. Dotknięci brakami w dostawach zostali także hotelarze. 
 
– Sytuacja jest naprawdę krytyczna – ocenia James Bielby, dyrektor generalny Federacji Dystrybutorów Hurtowych (FWD). – Dostawy są opóźnione lub niepełne, produkty są albo niedostępne lub z powodu niemożności wysłania towaru w dalszą drogę brakuje miejsca na dostawę i transport trzeba odesłać. Tworzy się efekt domina. Maleje liczba dostępnych klientom towarów, ale też kierowców, z których korzystają hurtownie – dodał.
FWD, które ma 660 członków, od dużych firm spożywczych, w tym Brakes i Booker, po mniejsze regionalne hurtownie, powiedziało, że sytuacja pogorszyła się od ponownego otwarcia branży hotelarskiej w Anglii 17 maja.
 
Magdalena Weiss 3268 Artykuły

Niepoprawna recydywistka - związana z "Handlem" w latach 1999-2005 i ponownie od 2016 r. Tropi najnowsze trendy na rynku FMCG i zmiany w gospodarce. Amatorka kuchni greckiej i bibliotek publicznych. Mieszka kątem u trzech kotów.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.