Żyjesz w biegu? Dbaj o siebie

Wszystkie produkty, które spożywamy czy pijemy mają znaczenie dla naszego organizmu. Warto więc wybierać dobrze! Na co zatem zwracać uwagę? Z pewnością na skład, sposób produkcji, zawartość warzyw i owoców.

W dzisiejszych czasach życie nabrało zawrotnego tempa. Nasze kalendarze pękają w szwach, wypełnione po brzegi licznymi aktywnościami zawodowymi i sprawami do załatwienia. W tym pędzie zapominamy niekiedy o tym, co kluczowe – czyli o dbałości o siebie. A dla zdrowia, samopoczucia, kondycji kluczowe znaczenie mają nasze codzienne wybory – również te, których dokonujemy przy sklepowych półkach.

Chyba każdemu zdarza się sięgać po produkty, które nie przynoszą organizmowi żadnych rzeczywistych korzyści – poza stłumieniem uczucia głodu. Choć mamy coraz większą świadomość roli naszych nawyków żywieniowych, to gdy jesteśmy zabiegani, w natłoku obowiązków i tak sięgamy po przekąski typu „junk food” czy słodzone, wysokokaloryczne napoje. Robimy to z wygody, a niekiedy dla prostej przyjemności – większość z nas lubi słodki smak.

Pamiętajmy, że wszystkie produkty, które spożywamy czy pijemy mają znaczenie dla naszego organizmu. Warto więc wybierać dobrze! Na co zatem zwracać uwagę? Z pewnością na skład, sposób produkcji, zawartość warzyw i owoców. Doskonałym przykładem godnego polecenia produktu są soki tłoczone, które mają mnóstwo zalet. Łatwo i szybko można sięgnąć po nie w dowolnym momencie dnia. Zdrowo ugaszą pragnienie, a przy tym będą dobrym źródłem wartościowych składników odżywczych.

Powinniśmy jednak i w takim przypadku starannie przeczytać etykietę. Soki tłoczone – takie jak Fortuna Bio Sok 100% – powstają ze świeżych owoców i warzyw, które na wstępie są myte i selekcjonowane. Następnie są tłoczone. Tylko tyle – i aż tyle. Dzięki takiemu procesowi wytwarzania, zachowują bowiem witaminy, składniki mineralne, błonnik i przeciwutleniacze. Nie bez znaczenia jest też pochodzenie składników.

W przypadku soków Fortuna Bio Sok 100% mamy pewność, że owoce i warzywa pochodzą z upraw z rolnictwa ekologicznego. Potwierdza to certyfikat rolnictwa ekologicznego. Nawet w najbardziej zabieganym dniu, warto znaleźć chwilę na szklankę tłoczonego soku. To nie tylko krok ku zdrowiu, ale też świetny smak – naturalna słodycz.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.